Záznam webináře o výchově:
Jak do udělat,
aby děti poslouchaly

Milan Studnička

Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své práci se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít.

 

Když jsem před narozením svého syna přemýšlel nad tím, jak bych si jednou představoval náš vztah, měl jsem velké sny. Ale ani náhodou by mě nenapadlo, že po 15 letech bude tak krásný, plný důvěry a pohody.

 

Odmala jsem přistupoval ke svému synovi jinak, než bylo v mém okolí obvyklé a hodně lidí mě odrazovalo. "Nemůžeš s ním diskutovat! Děti se musí potrestat! Ten ti jednou bude skákat po hlavě a bude to grázlík!" Nic z toho se nenaplnilo.

 

Celou dobu jsem se s rodinou snažil budovat v synovi zodpovědnost díky našemu příkladu, dialogu a pohody. Roky letěly jako vítr a z malého chlapce se vyklubal dospívající mládenec, který má neustále dobrou náladu, dokáže komunikovat, je poctivý v tom, čemu se věnuje. 

 

Má vlastní kapelu, sportuje, poctivě se připravuje do školy. Ale hlavně, panuje mezi námi obrovská důvěra a neskutečná pohoda. Každému rodiči bych moc přál, aby zažíval alespoň zlomek toho, co každý den prožívám doma a užíval si toto pohodové rodičovství...