Chcete zažívat více radosti ze života, ale nevíte, jak na to?

 • Děláte pro své blízké první poslední, ale obráceně to moc nefunguje a vám zoufale chybí nějaké uznání.
 • Máte za sebou kurzy osobního rozvoje a v životě vlastně všechno, snažíte se na sobě "pracovat", ale ten pocit radosti se ne a ne dostavit?
 • Děti, domácnost, práce, zahrada, partner, tchyně...a vy nevíte, kde brát sílu na to, být v pohodě a nad věcí?
 • Umíte dokonale podpořit svoji kamarádku, ale nevíte, jak být laskavá sama k sobě a jak posílit svoji sebehodnotu?
 • Trápí vás úzkosti? Do hlavy se vám vkrádají domněnky a myšlenky, které neumíte zastavit?
 • Křičíte, i když nechcete...chcete říct, co se vám nelíbí, ale nedokážete to...raději utíkáte k práci, uklizené kuchyni nebo sportu?
 • Trápí vás, jaké jste měla dětství a máte dojem, že se této tíhy už nikdy nezbavíte...

V dnešní době je náročné žít tady a teď

V poslední době jsem si uvědomila, jak moc může být život hektický a uspěchaný. Všude kolem nás je tolik povinností a výzev, že se snadno ztratíme v nekonečném koloběhu každodenních starostí. A my přecházíme od jedné výzvy k druhé, od prvního ranního šálku kávy až do večerního vyčerpání. Možná to ani nezaznamenáme, ale bez toho, abychom si to uvědomili, začneme žít v jakési iluzi budoucnosti, v "AŽ - Landu", zemi plné očekávání a odložených snů.

Přemýšlím o tom, kolikrát jsem si řekla: "Budu šťastná, AŽ se vše vyřeší. AŽ zhubnu. AŽ si odpočinu na dovolené. AŽ to s dětmi nebude tak složité. AŽ dostanu v práci přidáno. AŽ se můj partner začne měnit k lepšímu." A stále dokola - až, až, až."

Dnes si uvědomuji, že tato "země AŽ" je pouhým klamem. Kolik času doopravdy strávíme na dovolené oproti běžným dnům? Jak dlouho nás dokáže těšit zvýšení platu, než se vrátíme do starých kolejí?

Začala jsem se ptát sama sebe, proč je v dnešní době tak obtížné žít opravdu v přítomnosti, proč se tak těžko nachází klid a štěstí v každodenním životě. A odpověď, kterou jsem našla, byla osvobozující. Není to o čekání na dokonalé okamžiky, ale o vytváření těchto okamžiků právě teď, v každé přítomné chvíli.

strach

Oli Studničková Šípková

lektorka, koučka, spoluautorka Knihy pro ženy

Možná už nechcete být pořád ta silná žena, co všechno zvládne...

Jen co ráno vstanete, už vám v hlavě lítá, co vše dnes musíte stihnout. Možná je to celodenní kolotoč dětmi, možná musíte vypravit děti a pak přepnout do módu nejlepší pracovnice, možná vás čekají náročné schůzky jedna za druhou.

Zkuste si však položit otázku sama sobě - a kde jsem v tom kolotoči JÁ. Kdo myslí na mě? Kdo pečuje o mě? A není toho na mě občas trochu moc?

My ženy jsme úžasné v tom, co všechno zvládneme a vydržíme. Možná však je na čase přestat být ta silná žena, co všechno zvládne.

Jen si představte, jaké by to bylo:

 • Vnímáte svoji sebehodnotu a nemusíte už nikomu nic dokazovat.
 • Dokážete se postavit sama za sebe a druhým nastavovat hranice.
 • Umíte pracovat s výčitkami, domněnkami a všemi těmi otravnými myšlenkami, které se vám vkrádají do hlavy.
 • Začínáte cítit radost i v běžný den, kdy se nic zvláštního neděje. 
 • Přestáváte křičet, našla jste nadhled a máte doma mnohem větší pohodu a klid.

Co by taková změna znamenala pro váš život?

Chápu, že je toho někdy až nad hlavu.

Milan Studnička - psycholog, lektor Spoluautor knih Každá bolest má svou příčinu, Knihy pro ženy, Restartu muže a autor knihy Pohodové rodičovství.

Ve své praxi psychologa jsem vyslechl stovky příběhů mých klientek. Ženy to v dnešní uspěchané době nemají jednoduché, zvlášť, když po svém boku nemají chlapa, o kterého se mohou opřít nebo nemají podporu rodiny a nejbližších.

Chodí za mnou maminky, které jsou mnohdy vyčerpané z toho rodinného koloběhu.  Často mají dojem, že jsou na spoustu věcí samy. A jakmile vyřeší jednu věc, objeví se něco dalšího.

Neumí si říct o pomoc... neví jak si poradit s traumaty z dětství... neví, jak přestat křičet na děti.

Věřte mi, že za to nemůžete. A nemohou za to ani vaši rodiče. Kdybychom znali příběhy našich rodičů, jejich rodičů a šli bychom takto dále, kde bychom asi skončili... Každý máme nějaký příběh a je na každém z nás, zda s tím chceme něco udělat a konečně žít v pohodě.

Mám úžasné zkušenosti, jak ženy po pár konzultacích nebo v našich kurzech či mentoringu osobního rozvoje dokáží začít u sebe. A svojí změnou mění svět kolem nich. 

Pojďte vykročit ze začarovaného kruhu starostí.

Věnujte čas a energii sobě, abyste ji mohla poté věnovat svým blízkým.

Čas letí, děti rostou a opravdu není na co čekat. 

Možná si říkáte:

„Jenže já vůbec nevím, jak si na sebe udělat čas."

Rozumíme tomu, jak se můžete cítit. Tento pocit je běžnější, než si možná myslíte. Mnoho z nás bylo vychováváno v duchu, že sebeobětování je ctnost. Ale pravda je taková, že být laskavá sama k sobě není sobecké - je to nezbytné.

Když jsme na prvním místě ve svém životě, jsme šťastnější, zdravější a máme více energie, kterou můžeme sdílet s ostatními.

Vše začíná uvědoměním, že si to zasloužíte. Je to o tom, naučit se říkat "ne" věcem, které vám nepomáhají a "ano" věcem, které vám přinášejí radost.

Každá investice sama do sebe se vám vrátí v pocitu naplnění, pohody, harmonie.

Jsme manželé Oli a Milan Studničkovi a pomáháme ženám opět najít radost ze života

Z naší bohaté praxe víme, co ženám pomáhá a chceme to sdílet i s vámi. Abyste byly radostnější a spokojenější, uměly se postavit samy za sebe.

Jak se mi podařilo najít životní radost?

Po ukončení vysoké školy jsem se vrhla do světa sportovního aerobiku, kde jsem dosáhla titulu mistryně světa. Následně jsem se prosadila jako úspěšná lektorka aerobiku a stala se tváří četných televizních pořadů.

Avšak za tímto úspěchem se skrývala méně idylická realita. Neustálý tlak na výkon a moje neschopnost dopřát si odpočinek mě postupně dovedly až na psychiatrii. Musela jsem se vyrovnat s obdobími plnými nesebevědomí a nejistoty, než jsem se na prahu padesátky znovu našla a začala psát vlastní příběh.

Celý život jsem se snažila být poslušnou dívkou, toužící po lásce a přijetí. Již v dětství jsem se setkávala s kritikou ze strany žen ve svém okolí a puberta pro mě byla bojem. "Jsi tlustá! Jsi nemožná! Jsi hloupá!" to byly slova, která jsem slyšela příliš často.

Ve svých čtyřiceti letech jsem začala hledat odpovědi. Seznámila jsem se s Milanem Studničkou - jeho přednášky a online kurzy mi pomohly vyrovnat se s několika hluboko zakořeněnými problémy. Po léta jsem si nedůvěřovala, ale postupně jsem se učila přijímat sebe samu, odhazovat potřebu zalíbit se všem a snažit se být dokonalá ve všem.

Naučila jsem se, že není možné zvládnout úplně vše a že je naprosto v pořádku občas selhat nebo říct "ne". Osvojila jsem si, jak si stanovit zdravé hranice a chránit svou energii. A ty strachy a úzkosti, které mi léta znepříjemňovaly život? Bylo nesmírně osvobozující naučit se s nimi pracovat a cítit se díky tomu klidněji.

Dnes vnímám cestu sebepoznání a práce na sobě jako nesmírně obohacující. Díky podpoře svého manžela jsem odhalila příčiny svých bolestí a začala s nimi aktivně pracovat. Jsem vděčná za vše, čím jsem si v životě prošla. Deprese, pocit ztráty smyslu existence i úplné vyčerpání mi ukázaly, že takto dál žít nechci.

Televizní seriály jsem nahradila knihami o osobním rozvoji a začala si uvědomovat, že není normální cítit se neustále unavená, nespokojená, prchat před realitou a stále něco hledat nebo na něco čekat.

A tak jsem začala dělat změny...

Můj život se změnil o 180 stupňů.

 • Mám upřímný a krásný vztah s dětmi, dokázala jsem navázat důvěru s dcerkou v pubertě a s dospělým synem, kteří roky zažívali unavenou a plačící maminku.
 • Dokáži bez afektu a v klidu říct, co se mi nelíbí, přestala jsem se obhajovat, argumentovat, poučovat své děti a daleko více se začala zajímat o druhé.
 • Velmi účinnými technikami jsem se vyrovnala s minulostí a začala mnohem více a s větší energií prožívat současnost.
 • Ukončila jsem nefunkční vztah a rozvedla jsem se. Byla to pro mě největší zkušenost, kterou jsem mohla zažít. Nebyla to vůbec lehká cesta, ale je velkou součástí mé nové identity. 
 • Opět jsem se vdala a vzala si muže, který je pro mě neskutečnou podporou a dostávám lásku a pozornost plnými hrstmi.
 • Pochopila jsem, jak je důležité být tím správným vzorem pro své děti a dokázat se jim za mnohé z minulosti omluvit, považovat je za rovnocenné partnery a nebrat jim zodpovědnost za jejich život.
 • Jsem šťastná a opět plná energie - má práce a vše, co dělám, mi dává smysl a silně si uvědomuji, že mám v životě tu největší zodpovědnost hlavně sama za sebe.

 

... nic by se ale nezměnilo, kdybych nezačala sama u sebe.

Milan a Oli Studničkovi výlet

Pojďte s námi najít cestu k větší životní radosti.

Řekněte DOST vyčerpání a negativním myšlenkám

Naše klientky se velmi často pohybují v začarovaném kruhu. Mají pocit, že jsou na všechno samy. Cítí, že všechno utíká moc rychle, že nemají šanci se zastavit a odpočívat. A postupně si uvědomují, že jsou velmi unavené, někdy i zcela vyčerpané.

Ale jak z toho ven? Je třeba....

 • ... naučit se pracovat s myšlenkami, které vás stahují ke dnu a brání vám prožívat radost.
 • ... zbavit se úzkostí a strachů.
 • ... začít žít v přítomnosti a užívat si život, ať je, jaký je. 
 • ... být k sobě laskavá, vnímat svoje potřeby a přání.
 • ... umět si nastavit hranice a postavit se za sebe či své děti.

Pojďte toto léto udělat něco pouze a jen pro sebe.

LETNÍ KURZ PRO ŽENY 2024

Letní kurz pro ženy

Mentoringový kurz osobního rozvoje.

Začíná 24. 6. a končí 1. 9. 2024.

Pořádáme jej každoročně od roku 2020. Celkem si Letním kurzem pro ženy prošlo již přes 2500 žen. A jejich ohlasy jsou nádherné.

Dokázaly si zlepšit vztahy, postavit se samy za sebe, posílit svoji sebehodnotu. Přestaly být ve stresu a méně křičí na děti. 

 • Mentoringem vás aktivně provedeme my dva - lektorka a koučka Olga Studničková Šípková a psycholog Milan Studnička.
 • Mentoringový kurz znamená, že se jednotlivé lekce zveřejňují v předem naplánovaném čase, kromě lekcí budete mít i úkoly a následně online poradny. 

Pojďme se blíže podívat, co vše získáte v Letním kurzu pro ženy 2024

Každé pondělí se vám zveřejní jedna lekce.

Lekce jsou krátké a výstižné - víme, že času nemá nikdo nazbyt.

1. lekce - Já a můj současný život

 • Abychom se mohli někam dostat, je třeba si nejdřív uvědomit, jak to máme teď. Proto je první lekce o tom, v čem nyní žijete.
 • Budeme si zvědomovat realitu a skutečné pocity ohledně současného života.
 • Následně si vytvoříme vizi, jakou ženou byste se chtěla stát.

2. Já a moje myšlenky

 • Žijete v minulosti, budoucnosti nebo přítomnosti?

 • Tato lekce je o myšlenkách, které vám lítají hlavou v průběhu dne.

 • Budeme se učit dívat se na svět jinak - pozitivně.

3. Já a můj příběh

 • Když se dostanete do emocí, nejste sama sebou. Ukážeme vám, jak si tyto situace začít uvědomovat a co s nimi dělat.
 • Kde se ale ty emoce vzaly? Za vším svojí náš jedinečný životní příběh, který nás utvářel. Budeme procházet hlavními milníky svého života a pracovat s nimi.

4. Já a moje úroveň vědomí

 • Naše úroveň vědomí určuje, jak se díváme na svět. Buď jsme v roli oběti a hledáme kolem sebe viníky, nebo jsme tvůrci vlastního života.
 • Budeme hledat, v jaké úrovni vědomí se nyní nacházíme a kam bychom se rádi dostali.

5. Já a moje schopnost odpustit

 • Budeme se učit odpuštět a ve svém srdci hledat soucit.
 • Odpustit neznamená schválit chování druhého. Odpustit je třeba kvůli sobě. Kvůli svému štěstí. I když to někdy velmi bolí... i když některé činy odpustit takřka nejdou. Odpouštíme vždy kvůli tobě. A my se to budeme učit.

6. Já a moje úzkosti a strachy

 • Vysvětlíme si, jak úzkosti vznikají.
 • Posvítíme si na rozdíly mezi strachem, stresem a úzkostí.
 • Pochopíte, proč nadměrná zodpovědnost na našich bedrech je pro ženy náročná.

7. Já a moje touhy

 • Lekce o tom, proč touha bere radost ze života.
 • Budeme společně hledat, co vám brání být v pohodě právě teď.

8. Já a svět souzení a hodnocení

 • Lekce o tom, proč nás naše mysl vede k hodnocení druhých (souzení, závisti) i k hodnocení sebe sama.
 • Pochopíte, jaké  to má pro vás důsledky a budeme hledat cestu, jak přestat soudit a hodnotit druhé.

9. Já a moje sebehodnota

 • Umíte se postavit sama za sebe a být laskavá sama k sobě?

 • Vysvětlíme si pojmy sebehodnota, sebevědomí, sebeláska, sebedůvěra. 

 • V této lekci si budeme povídat o vnímání své sebehodnoty vůči druhým lidem i sama sobě. O tom, proč ženy "otročí" v rodinách, vůči svým dětem i v práci.

10. Já a návrat sama k sobě

 • V poslední lekci si vysvětlíme, proč ta nejsilnější podpora vychází z vlastního já!

 • Jako malé děti jsme měly plnou sebehodnotu a vnímaly samy sebe. Vždyť malé dítě nepotřebuje podporu z venku, aby se naučilo chodit. I když stále padá, zkouší to znovu a znovu. Kde se tato vnitřní síla ztratila? A dokážete ji v sobě opět objevit?

Závěr a zhodnocení

 • Na závěr si zhodnotíte, kam jste se během kurzu posunula. Byť malé krůčky, které během tohoto kurzu uděláte, vám mohou pomoci se cítit mnohem lépe.

Každý týden dostanete dva úkoly, které vás povedou na vaší cestě k životní radosti.

 • První úkol dostanete vždy v pondělí spolu s lekcí - abyste na své pohodě mohly hned začít pracovat.
 • Druhý úkol dostanete vždy ve čtvrtek.
 • Videa s úkoly jsou krátké, na pár minut. Je jen na vás, kdy se úkolu budete věnovat.

Součástí kurzu jsou i scénky ze života.

 • Scénky vám pomohou lépe uchopit úkoly, kterými budete procházet.
 • Ukážeme si, jak zvládat některé techniky nebo jak si zvědomit určité vzorce chování.

Každou neděli večer se setkáme v online poradně.

 • Online poradna slouží pro vaše dotazy.
 • Je to moc milé online setkání žen, které řeší podobné životní situace.

Díky koučinku si dokážete najít čas sama na sebe

 • V průběhu kurzu budeme mít 2 koučinky.
 • V tom prvním na začátku kurzu si pod vedením Olinky odkoučujete čas sama na sebe, čas na realizaci kurzu.

Bonusy zdarma, které vám pomohou

1. BONUS ZDARMA

Kurz Jak se zbavit strachu

 • Kurzem vás provede Milan Studnička.
 • Jedná se o kompletní kurz v ceně 2900 Kč, ve které se naučíte zpracovat si svůj strach.
 • Tento kurz budete mít zveřejněný ihned po zakoupení Letního kurzu a můžete si tak zkrátit dobu čekání na Letňáček, jak s láskou kurz nazývají naše absolventky.
 • V kurzu najdete lekce s jasným a návodným postupem, jak ovládnout svůj strach.
 • Objevíte své strachy, které vás ovlivňují, aniž byste si to dříve uvědomovali.
 • Naučíte se vnímat své strachy a okamžitě zmírňovat jejich dopady.
 • Naučíte se ověřené postupy krok po kroku, jak během několika týdnů ovládnout své životní strachy.

2. BONUS ZDARMA

Pracovní sešit s úkoly, deníček s propiskou a časová osa života

3. BONUS ZDARMA

Růžový šáteček

 • Lehký šátek z čisté přírodní bavlny v jemné růžové barvě o rozměru 180 x 50 cm. V létě přes ramena, na podzim kolem krku ke kabátku.
 • Podpořte v sobě jemnou ženskou laskavost.

4. BONUS ZDARMA

Jemná jóga s Olinkou

 • 3 krátké 15 minutové lekce jógy s Olinkou, které vám dodají energii kdykoliv během dne.
 • Jóga je v členské sekci dostupná ihned po zakoupení.

Jak bude Letní kurz 2024 probíhat

10 týdnů = 10 modulů

 • Každé pondělí vám přijde odkaz na lekci spolu s prvním úkolem.
 • Ve čtvrtek dostanete druhý úkol.
 • V neděli vás čeká online poradna.
 • V členské sekci na webu najdete podpůrné materiály, jak např. scénky ze života nebo pdf ukázky, jak je možné se úkolů zhostit.
 • Lekce, úkoly i záznam poradny si můžete pustit v čase, který vám vyhovuje. Není nutné držet se přesně časování kurzu, ze zkušeností však víme, že to pomáhá.

Letos se věnujeme čistě nám, ženám

 • Letošní novinkou je, že Letní kurz pro ženy 2024 je čistě zaměřen na osobní rozvoj žen.
 • Protože ať už nás trápí děti nebo partner, stejně nakonec vždy skončíme samy u sebe. U svých emocí, které nás trápí. U svých výčitek. U svého křiku. U své bezmoci. U svého strachu.

Další důležité detaily

 • Online kurz vč. podpory trvá od 24. 6. do 1. 9., ale přístup k lekcím kurzu i bonusům máte po dobu 1 roku.
 • Kurz je pouze pro ženy.

A tím naše podpora nekončí...

 • Dostanete přístup do uzavřené facebookové skupinky, ve které budou působit moderátorky - naše kolegyňky, které si v minulosti kurzem také prošly a budou vám oporou.
 • Plánujeme také osobní jednodenní setkání a také společné wellness víkendy (tyto osobní akce nejsou v ceně kurzu). Více informací zveřejníme po začátku kurzu.

 

Objednejte si dnes

LETNÍ KURZ PRO ŽENY 2024

a naskočte na cestu za větší životní radostí

Možné i na 3 splátky.

Tady vyplňte objednávku

DŮLEŽITÉ
Balíček se šátkem, pracovním sešitem a dalšími bonusy rozesíláme průběžně od 20. května. Vybírejte prosím pobočku Zásilkovny (příp. adresu), která je pro vás v tento termín relevantní. 

Před koupí si prosím zkontrolujte výši limitu pro platby na internetu. Děkujeme 🙂

Co o mentoringu říkají ženy, které si jím prošly

Vstupem do programu se z nás stane tým, povedeme vás.

lektoři kurzu

Vyražte s námi na cestu k větší životní radosti a spokojenosti.

Naše „100% čokoládová" garance.

Opravdu nic neriskujete.

Když nebudete s mentoringem spokojená, vrátíme vám peníze a ještě pošleme bonboniéru

S koupí Letního kurzu pro ženy vůbec nic neriskujete. Máte naši 2 týdenní garanci vrácení peněz. 

Naše garance: 

Jakmile začneme 24. 6. 2024 vysílat, začíná běžet garance. Můžete si jednotlivé lekce projít, sledovat živá vysílání, aplikovat techniky a metody ve svém životě a dělat úkoly.

Pokud usoudíte, že vám to vůbec nic do života nepřineslo a zároveň jste si udělala všechny úkoly, napište nám na .@h..QD.6@p.w@4oo@k.@d.35p.Gy@1YpoI@..Ia@E@rRJ1Wc0aA8X@@@WT3j@D7.dmo@@ie.Ni6v.@r07Zpy.@c.FA@40@n@.h.@o.Z.@9@9v8@fz.@p4aRtIJ.9.@6@im..DIc7@aZYPz.@.X697J@ - zašlete nám vyplněný sešit s úkoly a my vám peníze vrátíme. A jako bonus vám zašleme srdíčkovou bonboniéru.

Za naší prací si 100% stojíme a víme, jak ohromnou hodnotu a změnu může Letní kurz pro ženy přinést do vašeho života (pokud principy aplikujete do svého života a my uděláme vše, abychom vás podpořili). Proto říkáme, kupte si Letní kurz pro ženy a vyzkoušejte ho, protože opravdu nic neriskujete.

Možná máte nějaké otázky 

Jak a kde to bude probíhat?

Celý Letní kurz pro ženy bude probíhat online. Po zaplacení vám na e-mail přijde odkaz do členské sekce, kde mj. najdete i bonusový kurz Jak se zbavit strachů. Balíček s bonusy zašleme ve výše zmíněném termínu na adresu, kterou uvedete v objednávce. A také vám pošleme odkaz do uzavřené facebookové skupinky, kde budou probíhat živá vysílání. Skupinka se otevírá 3. června!

Jak dlouho kurz trvá?

Letní kurz pro ženy začne 24. června a poběží do 1. září 2024. Už teď, po zaplacení objednávky, však můžete absolvovat bonusový kurz Jak se zbavit strachů. Program je 10týdenní, ale přístup k bonusovému kurzu i Letnímu kurzu pro ženy máte celý 1 rok.

Co když poradnu naživo nestihnu?

To vůbec nevadí. Podíváte se na záznam, který bude k dispozici během pár dní v členské sekci.

Co k tomu budu potřebovat?

Stačí papír a tužka, pracovní sešit (který dostanete) a deníček Dovychovat. Plus samozřejmě váš čas a energie 🙂

Co když nemám účet na Facebooku?

Všechny lekce, úkoly i záznamy poraden Letního kurzu najdete v členské sekci na webu. Veškeré sdílení a další podpora však probíhají ve FB skupince. Doporučujeme vám proto založit si účet na facebooku pouze pro účely tohoto Letního kurzu pro ženy. Jediné, co po vás budeme chtít, je váš e-mail, který uvedete při registraci do této podpůrné skupiny.

Osobní vzkaz od manželů Studničkových

„V životě se nám buď daří nebo získáváme cenné zkušenosti. Tato věta mě provází poslední roky mého života a naprosto zásadně mi převrátila pohled na mé životní chyby a selhání.

Dnes jsem vděčná, že mohu spolupracovat na něčem tak smysluplném, jako je pomoc druhým lidem získávat svou životní radost."

Oli Studničková Šípková

„Se ženami pracuji v rámci své psychologické praxe už řadu let a bytostně mě naplňuje, když se naučí vnímat svou úžasnou hodnotu ženy díky své jemné laskavosti, místo tvrdé výkonnosti.

Těším se, že vás s Olinkou provedeme úžasnými nástroji, které vám dají sílu zjemnit, postavit se svým životním tématům a udělat v životě změny, které vám pomohou zažívat mnohem více životní radosti."

Milan Studnička

„Pokud se však rozhodnete, že „Letní kurz pro ženy" není pro vás, tak to chápeme. Přejeme vám mnoho úspěchů v životě.

Mějte se fajn."
Oli a Milan Studničkovi

Těšíme se na vás,

tým Dovychovat