nemám čas

LETNÍ KURZ

PRO ŽENY

Prozradíme vám,

co většině žen bohužel uniká...

"Já jsem na to přišla téměř v 50, vy můžete daleko dříve."

Olga Šípková

Jste často unavená a bez energie? Pojďte s tím už konečně něco udělat!

Znáte to?

Snažíte se a děláte pro rodinu první poslední.

Ale mnohdy…

 • Nevíte, kde vzít na vše energii a cítíte se naprosto vyčerpaná?
 • Nemáte na sebe čas?
 • Ve vaší domácnosti není vaše snaha tolik vidět. Všichni berou jako samozřejmost věci, které pro ně děláte a zařizujete.
 • Partner vás neocení, nebo pokud ho nemáte, tak není nikdo, kdo by alespoň řekl: "Děkuji, moc si vážím toho, co pro nás všechny děláš." 
 • Partner o vás nemá zájem. Mnohdy se vrací večer z práce, zasedne k večeři a ani se vás nezeptá, jak jste se měla.
 • Jste na většinu věcí sama a nevíte, kde brát sílu na to, být veselá a nad věcí.
 • Při opakované hádce mezi dětmi nebo s partnerem bouchnete jako papiňák.
 • Vyčítáte si, že jste opět zakřičela...

V duchu si možná říkáte : “Opravdu takhle chci žít?” 

Je vám líto, že vy investujete tolik energie, námahy a času do celé rodiny a nedostává se vám téměř nic zpět. Ale jak vystoupit z toho začarovaného kruhu ven?

Kurz je momentálně uzavřen

Zanechte nám svůj e-mail, budeme vás informovat o spuštění kurzu.

Nejste v tom sama!

Mnoho žen chce změnit svůj život k lepšímu. Vyčerpanost, hádky, křik, neshody s partnerem, frustrace, neschopnost být důsledná a přitom laskavá?  To jsou všechno problémy, které ženy dennodenně zažívají.

Nevyhýbají se téměř nikomu... ženy se to naučily zvládat, protože si řekly, že to musí "stůj co stůj zvládnout."

Ale za jakou cenu? 

 • Psychické a fyzické zdraví pro ženy mnohdy není prioritou... a poté na to doplácí zhoršeným zdravím a životní nespokojeností.
 • Zůstávají v nefunkčních vztazích kvůli dětem... ale děti to přesto v dospělosti vůbec neocení. Spíše naopak.
 • Hádky mezi dětmi jim přerůstají přes hlavu a často je řeší křikem... poté je trápí výčitky.

Není to vaše chyba...

Naše vzory v rodině nám na jednu stranu ukazovaly, jak zvládnout v domácnosti úplně vše (někdy však ani to ne) - mít navařeno, uklizeno... udělat témeř vše pro členy domácnosti na úkor sebe.

Na druhou stranu nám neukázaly:

 • Jak si najít partnera pro skutečně harmonický vztah.
 • Co dělat v životě, aby nás to naplňovalo a doma byla pohoda.
 • Jak s nadhledem řešit nepříjemné situace.

A není to ani jejich chyba, protože jim to také nikdo neukázal.

Veškeré snahy o změnu jsou často nepovedené či nejsou trvalé…

 

Dokud se nenaučíte Metodu laskavé důslednosti™

(k sobě i k druhým).

konflikty

Jen si představte, jaké by to bylo:

 • Máte čas na sebe... věnujete se také tomu, co vás baví a čerpáte z toho energii.
 • Máte ve svém životě partnera, který s vámi komunikuje, podporuje vás… cítíte se opravdu šťastná a každý den usínáte s úsměvem na tváři.
 • nejste na vše sama... partner i děti se zapojují do domácích prací.
 • Doma si užíváte pohodu a radost... a konečně cítíte, že žijete život, jaký jste si přála. 
 • Křik se stal minulostídomov proslunil dětský smích, jste laskavá a přesto důsledná maminka a žena.

I vy dokážete být žena, kterou si rodina cení - milující, laskavá ale zároveň i ta, která se umí ozvat a nenechá na sobě dříví štípat.

Možná si teď říkáte: "Je vůbec možné to takhle zažívat? Je to vůbec reálné?" Možná jste se dívala na romantické filmy, ve kterých to vypadalo tak krásně. Ale pak se podíváte na svůj život a zbývají vám oči pro pláč.

Milan Studnička - psycholog, autor Metody laskavé důslednosti™. Spoluautor knihy "Každá bolest má svou příčinu."

Olinka Šípková - koučka přednášející na téma strach, změna a energie v projektu Dovychovat. Lektorka aerobiku a jógy.

Chápu vaši skepsi. Taky bych ji měl, kdybych byl na vašem místě. Za 7 let praxe (kdy jezdím do rodin, přednáším po celé ČR a mám osobní konzultace) jsem vyslechl stovky příběhů mých klientek.

A s klidným svědomím vám mohu říct: „Nemůžete za to."

Chodí za mnou maminky, které jsou mnohdy vyčerpané z rodinného nastavení a jsou odhodlané měnit rodinnou situaci. Často si připadají samotné. Když něco vyřeší, objeví se hned něco dalšího. A po pár konzultacích dokáží svým laskavě důsledným přístupem změnit klima v domácnosti. 

I proto jsme pro vás s Olinkou Šípkovou na základě našich zkušeností připravili on-line kurz, kde se budeme věnovat nejen Metodě laskavé důslednosti™.

Proč on-line? Naše časové kapacity jsou velmi omezené. Sám jsem táta 13letého chlapce, školím, přednáším, vystupuji v médiích a osobní konzultace  mám zarezervované na několik týdnů dopředu. 

Olinka Šípková má 2 děti, předcvičuje a rovněž poskytuje konzultace.

Navíc, on-line výuka je velmi efektivní, neboť můžete studovat, kdy máte čas a nemusíte se nikomu přizpůsobovat (a nikam cestovat).

Z naší bohaté praxe víme, co ženám pomáhá a chceme to sdílet i s vámi. Abyste byly radostnější a spokojenější s dětmi i partnerem.

Naučte se vykročit ze začarovaného kruhu starostí a zodpovědností. A začněte u sebe!

Věnujte čas a energii sobě (ale jinak, než si většina myslí), abyste ji mohla poté věnovat dětem, rodině i partnerovi a to díky Metodě laskavé důslednosti™

Čas letí a opravdu není na co čekat. 

Možná si říkáte:
"Ale já nemám čas pro sebe, partnera ani pořádně pro děti..."
 • chcete v rodině pozitivní změny (ale nemáte na sebe pořádně čas)
 • očekáváte, že partner bude mít víc času na rodinu (ale mnohdy nemáte energii být na něj milá a trápí vás pocity křivdy, že na vás zapomíná)
 • zbytek rodiny žije jako v luxusním 5* hotelu, potřebujete, aby se druzí více zapojili (ale uvnitř víte, že je to vaše volba, že za ně vše děláte)
 • chcete, aby se partner více zapojoval do výchovy (ale on o to nemá téměř zájem)
 • stěžujete si, že se vaše děti hádají a nemáte klid (ale sama v sobě máte napětí a občas křičíte, možná občas dítě plesknete)
 • neumíte být důsledná (a děti vám skáčou doslova po hlavě)
Pokračovat v něčem, co nefunguje, je otázkou naší volby.

Z nefunkčního vztahu mnoho lidí (často žena) neumí odejít a někdo zas (povětšinou muž) chce utéct pryč. Což ukazují i statistiky v ČR - máme více než poloviční rozvodovost. 

Pokud vám někdo nevysvětlí principy Metody laskavé důslednosti™, tak se v tomto kruhu budete točit jako křeček v kolečku... Dokud se nerozhodnete s tímto stavem konečně už něco udělat!

Pokud je rodinná pohoda vaší prioritou, čas si najdete.

A změníte svůj přístup.

Tak jednoduché to je.

A my vám jen chceme říci: "Jde to!" A stovky našich klientek to potvrzují…

Jen musíte vědět, jak konkrétně na to.

Změna je možná! Víte, čím jsem si prošla já?

Jak najít energii pro změnu, když je toho na vás moc?

Když jsem začala vyhrávat ve sportovním aerobiku, z podceňované holčičky, na kterou trenérky celé dětství nadávaly, jak je tlustá, se stala mediální hvězda.

Navenek veselá usměvavá žena, uvnitř stále nesebevědomá holčička, která se snaží všem dokázat, že “na to má”. Přes veškerý úspěch jsem zažívala období, které bych zpětně nikomu nepřála.

V mých 27 letech mi zemřela maminka. Nedočkala se ani své vnučky… Nikdo mi nepomáhal a já cítila, jak jsem na všechno sama.

Jela jsem v každodenním zápřahu, pracovala ve fitku, vedla každý den tréninky sportovců, vysílala v televizi, o víkendech objížděla republiku a organizovala zájezdy k moři.

Do toho všeho jsem byla maminkou, starala se o domácnost “all inclusive”, oslavy, setkání s přáteli, organizace rodiny… Žádné ženě asi nemusím popisovat, že se to nedá vydržet bez následků.

Kdo nezná ten kolotoč?

Po dobu 11 let, kdy jsme měli první fitko, jsem neznala dovolenou, kromě jednoho týdne v zimě na lyžích. Zatímco v létě ostatní cvičitelé odpočívali, já byla zodpovědná za placení obrovského nájmu.

Tak jsem cvičila za ostatní, a protože to nestačilo, dotovala jsem letní měsíce ještě z peněz ze svých akcí, které jsem dělala o víkendech. Do toho mi umřel i tatínek a já zůstala zcela bez podpory.

Ve stejném roce přišly povodně (2002) a fitko na břehu Vltavy skončilo téměř pod vodou. Byli jsme bez peněz a já musela o to více pracovat. Celou dobu jsem toužila po dalším dítěti, vyskočit z toho kolotoče, být doma, starat se o rodinu, péct buchty, pěstovat bylinky.

Když jsme se po čase vzpamatovali z povodní, začali jsme znovu od začátku vítat každého klienta. Jenže do dvou let přišla rekonstrukce budov okolo nás, byla uzavřená cesta, která nás odřízla od lidí.

Nikdo se neptal. Lidé se k nám dostali jen obtížně, spousta z nich to vzdala a raději začala chodit do nově vznikajících světových řetězců. V této krizi jsem otěhotněla

Byla jsem šťastná čekající maminka, ale na druhé straně ztrápená situací. Aby toho nebylo málo, tak ve stejné době začali společníci otevírat další dvě fitness centra s mým jménem.

Porodila jsem krásnou zdravou holčičku, přestěhovala se do domečku u lesa, jenže veškerý strach a nejistota mi neumožnily být šťastná. Jedno fitko postupně krachovalo, další dvě se teprve vzmáhaly. Docházely peníze a úplně moje síly.

Únava ze zodpovědnosti si vzala svou daň

Nastalo období, kdy jsem se potýkala s obrovskou únavou, zodpovědností za děti, za finance, za fitka, neměla jsem energii na přátele, na příbuzné, na nic…Neměla jsem radost ze života a pořád ji hledala někde zvenčí.

Před 40 rokem vypovědělo službu mé tělo vleklými nespavostmi a já se do toho začala obviňovat, že jsem selhala na všech frontách a nejsem normální. Vyčítala jsem si léky, které jsem brala na spaní a na uklidnění, utíkala k práci, k potlesku na podiu a stále jen čekala, že bude lépe.

Doprovázel mě každodenní strach ze všeho, na co snad vzpomenu: ze selhání, z neúspěchu, nedostatku peněz, z komunikace s manželem... Strach udělat nové kroky ve svém životě. Svou hodnotu jsem vnímala ve výkonu. Cítila jsem se provinilá, když jsem měla den volna.

Bojovala jsem s prokrastinací. Trpěla jsem, že fitka nesou mé jméno a já ve svém vytížení s nimi nemám šanci držet krok. Protože chyběly peníze, vzala jsem každou práci, i když mi nedávala smysl ani radost. A přitom děti vyrůstaly a viděly nešťastnou mámu….

Kurz je momentálně uzavřen

Zanechte nám svůj e-mail, budeme vás informovat o spuštění kurzu.

Kolik dnů v roce vstáváte s radostí?

Nějaký čas mi trvalo, než jsem se přestala litovat, “libovala” si v roli oběti a často si jen u kafíčka stěžovala kamarádkám. Roky jsem byla na antidepresivech a cítila se díky nim alespoň trochu lépe. Nevěděla jsem co s tím, jen se obviňovala, že jsem pořád nespokojená.

Televizní seriály jsem vyměnila za knihy o životě, a začala si uvědomovat, že není normální být unavená, nespokojená, utíkat a stále něco hledat nebo na něco čekat.

Nejsilnější moment byl ten, když jsem si na přednášce Milana Studničky odpověděla na jeho otázku “Kolik dní v roce vstáváte s radostí, s natěšením?”  Panečku….A tak jsem začala…

nemám čas

Jde to změnit!

Vzala jsem tužku a papír a psala a psala. Dělala jsem všechny úkoly, které jsou třeba na odstranění strachu. Kreslila jsem nástroje na srovnání myšlenek, co mi bere energii, kam se chci dostat…. Za nějaký čas přišlo uvědomění, narůstala vnitřní síla a já vykročila.

Vykročila jsem na cestu, která mi začala měnit život. K radosti, svobodě, energii, většímu smyslu života, k lásce… Začala jsem dělat změny a stále jsem na cestě, která je úžasná… Jsem zpět radostnou maminkou pro své děti.

Co považuji v současnosti za největší úspěchy?

 • mám upřímný a krásný vztah s dětmi, dokázala jsem navázat důvěru s dcerkou v pubertě a s dospělým synem, kteří roky zažívali unavenou a plačící maminku
 • velmi jsem zapracovala na strachu, který mne neuvěřitelně paralyzoval v mnoha sférách života 
 • změnil se mi žebříček hodnot o 180 stupňů, od materiálních potřeb po potřeby kontaktu s přáteli a rodinou
 • co považuji pro sebe jako ženu velmi důležité je fakt, že jsem přestala lpět na přílišném líčení, načesávání, nošení vysokých podpatků, na častém kupování oblečení, celkově jsem se v tomto smyslu velmi uvolnila a osvobodila
 • dokáži bez afektu a v klidu říct, co se mi nelíbí, přestala jsem se obhajovat, argumentovat, poučovat své děti a daleko více se začala zajímat o druhé
 • velmi účinnými technikami jsem se vyrovnala s minulostí a začala mnohem více a s větší energií prožívat současnost
 • díky vnímání příběhů každého člověka okolo mne jsem přestala soudit druhé, což mi dříve bralo hodně energie
 • udělala jsem zásadní pracovní změny, na které jsem dříve neměla odvahu a po 20 letech opustila fitness centra, která mě vysilovala
 • pochopila jsem, že je mnohem důležitější dát svůj čas a pozornost dítěti než výkonům na poli pracovním či v domácnosti
 • pochopila jsem, jak je nesmírně důležité být tím správným vzorem pro své děti a dokázat se jim za mnohé z minulosti omluvit, považovat je za rovnocenné partnery a nebrat jim zodpovědnost za jejich život
 • jsem šťastná za to, že se mi vrací energie, má práce a vše, co dělám, mi dává smysl a silně si uvědomuji, že mám v životě tu největší zodpovědnost hlavně za své děti a sama ze sebe
Olinka Šípková

 

Klientky, které po spolupráci s námi zaznamenaly nejlepší výsledky a posuny v životě, nalezly rovnováhu mezi laskavostí a důsledností. 

Je klíčové být:

laskavá k sobě i k druhým

a ZÁROVEŇ

být důsledná k sobě i k druhým.

Je nejvyšší čas se to naučit, protože každým okamžikem přicházíte o rodinnou pohodu.

O co se jedná?

Naše klientky se velmi často pohybují v začarovaném kruhu, kdy jdou za své limity ve snaze utáhnout domácnost a děti (mnohdy i partnera, který se často jen "veze"), prožívají tlak, jsou často vyčerpané a ve stresu, nemají podporu svého partnera nebo nemají životního partnera vůbec…

Na konzultaci často vyplyne na povrch, že mnohdy nejsou k sobě laskavé a ani důsledné. Jejich nezpracovaná životní témata je vždy doženou. Je to doslova začarovaný kruh.

A jak z toho ven?

Základem je osvojit si Metodu laskavé důslednosti™ k sobě samotné, ale i k druhým:

 • Je třeba pojmenovat, co je potřeba změnit a udělat první kroky.
 • Nutné je zpracovat svoji minulost, odstranit strachy, posílit sebevědomí a také se zbavit tlaku na výkon.
 • Porozumět rozdílným principům žen a mužů a rozdílného přístupu výchovy chlapců a dívek.
 • Pochopit, jak k sobě i druhým přistupovat laskavě a důsledně zároveň.
 • Je třeba pochopit základní principy laskavé komunikace.

Pokud se rozhodnete vykročit ze začarovaného kruhu a začnete používat principy laskavé důslednosti a dodržíte techniky a postupy, budete doma mít radost a pohodu v daleko větší míře než v současnosti.

Co na sobě pozorují klientky (které na sobě zapracovaly) a aplikovaly

Metodu laskavé důslednosti™ do života:

 • Při konfliktech postupují laskavě a přitom důsledněčímž nastaví hranice druhým i svým dětem. 
 • Vnímají v sobě daleko větší klidproto dokáží na zátěžové situace reagovat s větším nadhledem a úsměvem na tváři.
 • Naučí se komunikovat nepříjemná témataproto v sobě nemají strach říct, co je trápí a nedusí v sobě vztek jako v minulosti.

Co pozorují rodiče na dětech?

 • Doma se uvolnila atmosféraděti ví, co si mohou dovolit a kam až mohou zajít.
 • Děti jsou sdílnější ve svých prožitcích… prohlubuje se vzájemný důvěrný vztah.
 • Děti se začínají daleko více svěřovat se svými problémyto je nejlepší prevencí proti negativním vlivům (drogy, alkohol nebo predátoři na internetu).
Jaký by to byl pocit kdybyste to zažívala i vy?
 • Kdyby vás muž neshazoval a podporoval vaši roli ženy?
 • Kdyby děti byly radostné a šťastné?
 • Kdybyste přestala všechno táhnout a předala zodpovědnost i druhým.

Co kdybychom vám teď a tady dali slovo, že vám můžeme pomoci? Protože na tom není nic těžkého, když víte, jak na to…a dodržíte principy Metody laskavé důslednosti™.

Proto vám chceme s radosti představit náš zcela nový:

LETNÍ KURZ PRO ŽENY

aneb od stresů do pohody

Pojďte s námi nastartovat změny ve svém životě během těchto letních prázdnin. 

Strávíme společně 10 večerů rozdělených do 10 týdnů, kde se naučíte aplikovat Metodu laskavé důslednosti™ ve svém životě a zároveň provedete revizi vlastního života. Ukážeme si konkrétní případy a každý večer dostanete úkoly, které vás v životě posunou.

Co obsahuje 10 on-line workshopů s Olinkou Šípkovou a Milanem Studničkou a v čem vám pomohou?

1. VEČER: Jak najít, co je potřeba změnit

"Milé dámy, první večer si ukážeme funkční techniku, která vás naučí, jak rychle najít zdroje svého napětí, aby vás nemusely dlouhodobě trápit, tak jako trápily mě..."  Olinka Šípková

 • důležité oblasti života, které nám mohou brát energii
 • analýza vlastní ne/spokojenosti
 • odpovědi na vaše konkrétní dotazy

Hodnota 1. lekce 990 Kč

2. VEČER: Jak najít čas na své kroky ke změně

"Druhý večer vám s Milanem ukážeme skvělý nástroj, jak najít a nastavit konkrétní kroky, které povedou k vašim životním změnám."

 • kam chci dojít, jak to chci v životě mít

 • kam povedou mé konkrétní kroky

 • odpovědi na vaše dotazy

Hodnota 2. lekce 990 Kč

3. VEČER: Jak pracovat se strachem, který nám brání dělat změny

"Když jsem si uvědomila, co chci v životě změnit, nejvíce mi bránil můj strach. Milan mě naučil techniku, která mi doslova změnila život a já se konečně z vystrašené holčičky stala ženou."

 • jak objevit své strachy, o kterých mnohdy nevíme
 • jak své strachy zpracovat a postupně začít překonávat
 • odpovědi na vaše otázky

Hodnota 3.lekce 990 Kč

4. VEČER: Žena a tlak na dokonalost/výkon

"Dámy, tlak na výkon nás ničí a my vám s Milanem ukážeme, jak s tímto velkým tématem pracovat. Naučíte se, jak dokázat povolit a nesnažit se být dokonalá. Dokonalé už totiž jsme..." 

 • proč se snažíme být dokonalé?

 • jak se dokázat uvolnit z okovů výkonu

 • odpovědi na vaše otázky

Hodnota 4. lekce 990 Kč

5. VEČER: Jak se naučit odpouštět a vypořádat se s minulostí?

"Taky vás trápí vaše minulost, bývalé křivdy, přístup vašich rodičů nebo bývalých partnerů?  V pátém večeru se dozvíte, jak se zbavit tlaku z minulosti, jak se naučit odpouštět, dokázat pustit svou bolest a už se jí konečně nezatěžovat..."

 • seznamte se se svým příběhem…
 • jak pustit svou minulost, aby nás skrytě neovládala...
 • odpovědi na vaše otázky

Hodnota 5. lekce 990 Kč

6. VEČER: Jak posílit své sebevědomí

"I když jsem vyhrála Mistrovství světa, stejně mi to sebevědomí nezvýšilo. Pořád jsem byla ta, kdo si nevěří a bojí se hodnocení druhých. Až mnohem později jsem pochopila, že ani úspěch, ani postavení, ani peníze sebevědomí nezvýší..."

 • nevěřte všemu, co si o sobě řekneš…

 • naučme se vnímat svou skutečnou dokonalost

 • odpovědi na vaše otázky

Hodnota 6.lekce 990 Kč

7. VEČER: Jak se zbavit křiku a hádek - základní principy laskavé komunikace

"Lidi nerozděluje vzdálenost, ale nekomunikace. A ještě bych dodala laskavá komunikace. Tento díl považuji za jeden z nejdůležitějších, protože dnes již vím, že když nefunguje komunikace, vztahy se pomalu rozbíjejí a přicházíme o důvěru našich dětí."

 • od povelu k dialogu, aneb Metoda laskavé důslednosti…
 • jak si říct o pomoc
 • proč můžeme za to, že druzí nechtějí komunikovat

Hodnota 7. lekce 990 Kč

8. VEČER: O porovnávání, závisti a pomluvách

"Doba, ve které žijeme, vytváří v ženách velkou konkurenci, která přímo vybízí k porovnávání, závisti i odsuzování druhých. Vím, o čem mluvím, toto téma mi v životě bralo moc energie..."

 • proč tak často závidíme a jak se toho zbavit…

 • jak se naučit vnímat příběh druhých

 • odpovědi na vaše otázky

Hodnota 8. lekce 990 Kč

9. VEČER: Jak pochopit mužský svět

"Dlouhou dobu jsem nerozuměla mužům. Bývala jsem na ně občas naštvaná, trápila se, přišlo mi, že mě nevmají a do jejich světa plných her, zábavy a nezájmu nepatřím. Až mnohem později jsem pochopila, v čem je mužský princip jiný než ten náš a že jim musím zanechat jejich prostor."

 • co mají společného partneři a synové?
 • proč jsou muži jiní?
 • jak od mužů získat podporu?

Hodnota 9. lekce 990 Kč

10. VEČER: Žena a zodpovědnost

"Máte často pocit, že si neumíte nastavit hranice, kde je a není vaše zodpovědnost?  Přebíráte občas zodpovědnost za věci, které by měli dělat vaši partneři nebo vaše děti? Já jsem se často hrnula do věcí, které mi nenáležely..."

 • za co skutečně ne/máme zodpovědnost

 • jak podpořit zodpovědnost v druhých...

 • odpovědi na vaše otázky

Hodnota 10. lekce 990 Kč

Kurz je momentálně uzavřen

Zanechte nám svůj e-mail, budeme vás informovat o spuštění kurzu.

Osobní vzkaz od Olinky Šípkové a Milana Studničky

"V životě se nám buď daří nebo získáváme cenné zkušenosti. Tato věta mě provází poslední roky mého života a naprosto zásadně mi převrátila pohled na mé životní chyby a selhání.

Dnes jsem vděčná, že mohu spolupracovat na něčem tak smysluplném, jako je pomoc druhým lidem získávat svou životní radost." Olinka Šípková

"S ženami pracuji v rámci své psychologické praxe už řadu let a bytostně mě naplňuje, když se naučí vnímat svou úžasnou hodnotu ženy díky své jemné laskavosti, místo tvrdé výkonnosti.

Těším se, že vás s Olinkou provedeme úžasnými nástroji, které vám dají sílu zjemnit, postavit se svým životním tématům a udělat v životě změny, které vám pomohou zažívat mnohem více životní radosti." Milan Studnička

"Pokud se však rozhodnete, že "Letní kurz pro ženy" není pro vás, tak to chápeme. Přejeme vám mnoho úspěchu v životě.

Mějte se fajn."

Olinka Šípková a Milan Studnička