Objevte životní radost bez strachu a smutku,

najděte svou ztracenou tělesnou pohodu!

Není člověka, který by se nechtěl radovat ze života. Stejně tak není člověka, který by nechtěl prožívat každodenní tělesnou pohodu bez jakékoli bolesti.

Naučte se pracovat s vlastní myslí, abyste dosáhli každodenní životní radosti a objevili cestu k tělesnému zdraví.

Radost ani zdravá páteř totiž nejsou náhoda, radost je výsledkem funkční mysli fungující na zdravém životním principu. A tělo funguje vždy, když mu dáme naši pozornost a cílenou péči.

Každodenní realita

Když se rozhlédneme kolem sebe a zadíváme se na život kolem nás, jako kdybychom už nedokázali být opravdu šťastní a spokojení. Místo toho zažíváme všudypřítomný stres a napětí, které mohou plynout jak z pracovního nasazení, tak i z naší konkrétní rodinné či životní situace.  

Naše napětí se pak projevuje jednak zvýšenou tendencí upadat do nemocí, jednak vznikem všemožných fyzických bolestí - od hlavy, ramenou, až po různé částí zad a kloubů.

V těchto situacích pak mnozí běží do nemocnice s vírou, že jim medicína pomůže. Pravda je ovšem taková, že je medicína schopná dočasně odstraňovat následky tělesných obtíží a zmírňovat naši bolest, ale nedokáže už pracovat s příčinou, takže se nám bolestivé stavy mohou kontinuálně vracet.

radost

Dokud totiž my sami nedokážeme pracovat s naší myslí a ovládat naše myšlenky, které jsou skrytým zdrojem psychosomatických potíží, nedokážeme dosáhnout radostného a plnohodnotného života bez stálých fyzických i psychických obtíží.

Náš kurz je zcela unikátní, jelikož vychází z naprosto přirozených, funkčních a logických principů fungování těla a mysli. Po dobu 10 týdnů budeme pracovat na tom, jak získat trvalou životní radost a tělesnou pohodu.

Co vás během kurzu čeká?

 • 10 týdnů intenzivní práce sama nad sebou
 • Objevíte témata, která vás tíží
 • Objevíte schémata, která vám berou energii a způsobují vaše napětí
 • Naučíte se zbavovat svého strachu
 • Naučíte se nesoudit druhé ani sami sebe
 • Naučíte se, jak se zbavit křivd z minulosti
 • Naučíte se získávat energii během krátké chvíle
 • Naučíte se používat svůj dech pro držení páteře
 • Naučíte si sami pomáhat s bolestí zad a hlavy
 • Cviky budete mít neustále při sobě
 • Naučíte se cvičení na každou část těla

Podrobný program kurzu

10 týdnů se budete věnovat sami sobě a práci se svojí myslí a tělem.

Týden 1

Naučit se vnímat obranné mechanismy své mysli je počátkem cesty za poznáním sebe sama. Budeme si uvědomovat, v jakých situacích reagujeme na napětí a jakou formou - vše si zapisovat a následně si tyto informace i sami vyhodnocovat. Správný způsob dýchání je základní podmínka pro správnou stabilitu v páteři. Pokud tedy dýcháme správně při sezení, stoji, zvedání břemen nebo cvičení, tak si svou páteř sami chráníme a méně nás bolí. Naučíme se správný dech v nejjednodušší pozici.

Týden 2

Mysl: Ve druhém týdnu budeme sledovat, jaké situace v nás vytvářejí napětí, a naučíme se první techniku, která nám umožní nahlédnout do plně zautomatizovaných vzorců chování, pomocí kterých vyhodnocujeme životní situace. Díky této technice budeme schopni rozklíčovat, jaké zdroje uvnitř nás způsobují naše negativní emoce a ztrátu energie. Tělo: Tento týden budeme sledovat místa na těle, kde vnímáte tuhost až bolest. Je důležité, abychom začali být k těmto místům všímaví. Hodně napoví o důvodech naší bolesti zad a pomohou nám se z ní rychleji zotavit. Můžeme se v nich např. naučit lépe povolit…

Týden 3

Mysl: Třetí týden si ukážeme techniku, pomocí které můžeme rozlišit, jaké konkrétní vnější vlivy nám berou energii, čeho se bojíme, co nás vyčerpává, ale i co si nechceme přiznat… Naučíme se pojmenovávat oblasti života, se kterými musíme pracovat, abychom se mohli dostat do životní radosti. Tělo: Tento týden si řekneme, co s naším tělem dělá, když nedýcháme správně. Kde se objevuje ztuhlost? Kde se pak páteř přetěžuje? A co je tedy nejčastější důvod bolesti v zádech? Začneme i s jemným strečinkem pro uvolnění páteře.

Týden 4

Mysl: Je známo, že strach je špatný rádce. Strach je fenomén, který si neseme z dětství a který destruuje naši osobnost. Strach je příčinou řady bolestí, onemocnění i konfliktů mezi lidmi. Ve čtvrtém týdnu si ukážeme jedinečnou techniku, která nám při poctivém používání pomůže zbavovat se strachů a začít vnímat život úplně jiným, nezastřeným pohledem. Tělo: Tento týden se budeme učit, jak narovnat páteř a rozhýbat jí v předozadním směru. To znamená, že se naučíme, jak se nehrbit. To vede k povolení hrudníku i krční páteře. Záda mají šanci se konečně uvolněně narovnat. Pokračujeme tak v budování stability v trupu.

Týden 5

Mysl: V pátém týdnu si ukážeme techniku, která nám umožní pojmenovat klíčové životní situace, které měly významný vliv na tvorbu naši vlastní osobnosti. Plně si uvědomíme, proč se dnes chováme tak, jak se chováme a proč vyhodnocujeme životní situace určitým způsobem, což je důležitým předpokladem na cestě k životní radosti. Tělo: Střední záda (mezi lopatkami) bývají hodně ztuhlá. Mnohdy si to ani neuvědomujeme. Nesnadné jsou i cviky na její rozhýbání. Proto jim věnujeme pozornost i tento týden a pokračujeme v jejich uvolnění.

Týden 6

Mysl: Už Platón říkal, že je údiv počátek každé komunikace a zároveň i veškerého poznání. V šestém týdnu se naučíme techniku vycházející z údivu, která nám umožní velmi rychle získat energii, kterou jsme mohli ztratit nepříjemným rozhovorem, myšlenkou, zážitkem… Tato technika nám umožní dostat se rychle ze špatné nálady a vnímat jedinečnost každodenního života. Tělo: Zdravá a bezbolestná páteř se umí dobře otáčet. Umí to kojenec v 8. - 9. měsíci života. My dospělí jsme v rotaci páteře často ztuhlí. Proto se budeme věnovat rotaci a jak ji vycvičit. Tím je páteř pevná, odolná a zároveň správně pohyblivá.

Týden 7

Mysl: Během našeho života jsme mohli potkat řadu lidí, kteří nám ublížili, podvedli nás, pomluvili atd. My z toho můžeme cítit bolest, zlobu, zahořklost…, což jsou emoce a pocity, která nám vždy berou energii a radost ze života. V sedmém týdnu budeme trénovat techniku, která nás naučí odpustit druhým a konečně se vymanit z okovů minulosti. Díky odpuštění dokážeme prožívat radostné dny bez zloby a soudů. Tělo: Tento týden se podíváme blíže na stabilitu spodní části trupu, pánve a kyčlí. Je to mnohdy rozhodující faktor, který nás ochrání před bolestí spodní páteře, pánve, kloubů a kyčlí. Je třeba vycvičit zapojení svalů na nohách. A pak už nás bolest spodních zad nepřekvapí.

Týden 8

Mysl: Každý z nás ve svém životě udělal řadu omylů, chyb a způsobil druhým bolestivé stavy, které si můžeme vyčítat a za které sami sebe můžeme odsuzovat. Takže nejen odpustit druhým, ale i sami sobě, je nezbytnou součástí naší cesty k trvalé životní radosti. V osmém týdnu se naučíme techniku, která nám umožní nejen uznat vlastní vinu, ale zároveň se zbavit veškerých soudů a zloby k sobě samému.  Tělo: Svaly a jejich spojení (řetězce) fungují v těle odshora dolů. Např. na stabilitu kolene má významný vliv pohyb a stabilita páteře mezi lopatkami. Je zásadní vědět, kdy je třeba zapojit více svalů do cvičení a kdy stačí cvičit izolovaně např. pouze stehenní sval. Ukážeme si, jak posilovat svaly v celém řetězci, aby se naučily stabilizovat vám celý trup i kyčel a koleno. Na závěr si přečteme email od mého pacienta, který když neměl čas na své domácí úkoly, vrátily se mu jeho neurologické a bolestivé potíže.

Týden 9

Mysl: Může se stát, že jdeme po ulici, cestujeme dopravním prostředkem, jedeme autem a během chvíle v myšlenkách odsoudíme člověka, který dělá něco, co se neslučuje s naší představou. Tyto rychlé myšlenky nás pak vedou k zlobě, která nám v konečném důsledku vždy bere energii. V devátém týdnu se naučíme techniku, která nám ukáže, jak nesoudit druhé, čímž přestaneme nadále ztrácet každodenní energii i životní radost. Tělo: Protože už víte a zažili jste si hodně ze základních principů práce se svaly, tento týden si řekneme, jak narovnat páteř v autě a při sezení na židli.

Týden 10

Mysl: V desátém týdnu použijeme techniku, která nás naučí udržet si radost i během činností, která by nás normálně nebavily. Díky tomu si udržíme energii a pohodu v průběhu celého dne a ne pouze během situací, které nás skutečně baví.  Tělo: Tento týden budeme řízeně relaxovat. Uvědomíme si, jakou kontrolu máme nad svým tělem. Jak dokážeme uvolnit různá místa na těle. Umění povolení nám přinese osvěžení, úlevu a odhození batohu tíže a stažení. Naučíme se tak lépe povolit v životních situacích, jako jsou např. řízení auta, sezení na poradách, sport apod. Pomáháme si tak nepřetížit svůj pohybový aparát a “odpočívat” v denních činnostech.

Reference

Aby to pro vás bylo jednodušší,

máte zde 2 bonusy,

které vám pomohou k vnitřní pohodě.

Bonus 1 - on-line poradna

Prejte se nás na cokoliv ohledně přístupu těla a mysli. Odpovídáme naživo každý měsíc v on-line vysíláních (tzv. webináře). Záznamy budou k dispozici v členské sekci. Samostatně neprodejné. Cena 2 280 Kč.

Pro koho je kurz určen

10 týdnů se budete věnovat sami sobě a práci se svojí myslí a tělem

 • Osoby pracující na psychicky náročných pozicích (vedoucí pracovníci, manažeři, obchodníci, podnikatelé, poradci, ...)
 • Časově vytížené rodiče
 • Každého, kdo se nachází pod tlakem stresových situacích v práci či doma a chce tuto svou situaci změnit

Bonus 2 - Archiv on-line poradny

Všechna naše on-line vysílaní (k dnešnímu dní 19, každý měsíc přibyde další), kde jsme zodpověděli přes 280 konkrétních otázek. Samostatně neprodejné. Cena 5 510 Kč.

Co říkají účastníci kurzu?

Děkuji Tomášovi a Milanovi za sobotní seminář. Velice atraktivně a názorně skloubili problematiku bolesti pohybového aparátu, fungování lidské mysli a vlivu pozitivních a negativních emocí na lidské tělo. Vše bylo srozumitelně vysvětleno jak teoreticky tak i prakticky. Tomáš nás "vybavil" cviky na zpevnění páteře a Milan nám ukázal zajímavé techniky na práci s vlastními emocemi a myslí...už se těším až je vyzkouším ;o). Oba pánové mají milé vystupování, lidský přístup, jsou plni energie a mají smysl pro humor. Seminář vřele doporučuji, příjemně strávený den a velice dobrá investice do budoucího života 😊.
Pavla LangerMateřská dovolená
Šel jsem na seminář Harmonie těla a mysli s tím, že mě trápil stres v práci. Projevovalo se to zvýšenou váhou až do bodu, kdy jsem se nevešel do kalhot a měl jsem trvalé pichlavé bolesti v zádech. Chtěl jsem vědět, jak s tím pracovat protože jsem nechtěl za pár let skončit v nemocnici s nějakým infarktem. Tento celodenní seminář naprosto předčil moje očekávání! Byl plný naprosto logických a každému srozumitelných postupů, technik a cvičení, které můžete vzít a prakticky IHNED ve svém životě používat. Třešničkou na dortu byl velice milý a lidský přístup obou lektorů a pohodová atmosféra na kurzu, které mě přímo nadchly a od té doby tento kurz doporučuju každému. Každému, kdo opravdu chce vědět, jak se prakticky zbavit strachů, jak pracovat s každodenním stresem pomocí jak tělesných tak i duševních cvičení, mít možnost si ihned dobít energii a to vše pomocí mnohdy nekonvenčních ale, zato velmi účinných metod a cvičení. Pro mě osobně největší poznatek z kurzu je, že tu opravdovou životní radost (ne tu povrchní americkou „oukej“ radost) si musíme najít každý sám v sobě (jenom vědět, jak na to), nikdo nám ji na podnose nepřinese! Udělejte prosím pro sebe to, že se IHNED na ten kurz přihlásíte, věřte mi, že nebudete litovat.
Ing. Slavomír ČernýŠKODA AUTO

Co získáte

 • 10 týdenní kurz - hodnota 7 139 Kč
  Najdi svou radost
 • 20 videí v kurzu
  Přes 3 hodiny obsahu plných praktických zamyšlení a řešení
 • Obsah je ve 3 formách
  Audio (můžete si stáhnout a poslechnout na cestách), video + pracovní sešity
 • BONUS č. 1 - Hodnota 2 280 Kč
  On-line poradna - ptejte se, co vás trápí. Každý měsíc odpovídáme na vaše konkrétní dotazy v on-line poradně.
 • BONUS č. 2 - Hodnota 5 510 Kč
  Archiv on-line poradny - Všechna naše vysílání on-line poradny (přes 16 hodin obsahu), které jsme vysílali. Na 1 místě. Přes 280 položených konkrétních dotazů.

Celková hodnota balíčku je 14 929 Kč.

Pro vás zde na stránce je cena 6 770 Kč.

Můžete též využít platby na splátky. Poté platí cena 2x 3 500 Kč.

Organizační záležitosti

Organizace kurzu: Kurz je rozdělen do 10 týdnů. Každý týden dostanete 2 video lekce - 1 pro mysl a druhou pro tělo. Součástí jsou i pracovní sešity.

On-line poradnu organizujeme zpravidla 1x měsíčně. Přihásit se a položit dotaz můžete uvnitř členské sekce. Archiv on-line poradny je přístupný ihned po přihlášení.

Čas: Záleží jen na vás, jak a kdy budete studovat/pracovat. Je to plně ve vaších rukou. Lekce jsou dokonce ve formě mp3, takže si je můžete nahrát do telefonu/tabletu/auta a poslouchat kdekoliv na cestách.

Cena: 6 770 Kč, po zaplacení ihned dostanete údaje s přístupem do členské sekce. Tam na vás ihned čekaji videa s obsahem 1. týdne.

Přístup: Lekce jsou pro vás přístupné po dobu 1 roku.

Garance: Máte od nás 14 denní garanci vrácení peněz. Pokud budete z jakéhokoliv důvodu nespokojení, stačí nám napsat na [email protected] a my vám peníze vrátíme.

Mám zájem, co dál?

Klikněte na tlačítko níže a vstupte do kurzu

Pomáhají vám

Myšlenka portálu Dovychovat vznikla po našich mnohaletých zkušenostech z klinické praxe v ordinacích. Našima rukama "prošly" tisíce dětí i dospělých, které sužovaly bolesti těla (záda, hlava, vadné držení těla a jiné) a trápení v oblasti psychiky (strachy, nevypořádání se s minulostí, nejistota z budoucnosti, partnerské problémy, ztráta smyslu života atd.)

Milan Studnička

Autor kurzu

Tomáš Rychnovský

Autor kurzu

Reference

Tomáš Rychnovský:

"Ne každá bolest zad je způsobená mechanicky"

Milan Studnička

v pořadu Sama doma

Tomáš Rychnovský

Flowee festivalové studio

Milan Studnička

pro ČOV - Hra jako odraz reality