Jak vychovat chlapečka,

jak vychovat holčičku?

Mějte doma pohodu se svými potomky. Ukážu vám jak.

Termín - 9. března 2019. Místo: Praha

Není výchova jako výchova

Napadlo vás někdy, jak velký rozdíl je v tom, jestli vychováváte holčičku anebo vychováváte chlapečka? Napadlo vás někdy, proč jsou kluci často bojovnější než holčičky a napadlo vás, jak hodně můžeme vlastním dětem ublížit, když tyto rozdílnosti nevnímáme? Výchova dětí a jejich příprava na život v dospělosti je tím nejzodpovědnějším, nejnáročnějším, ale zároveň i jedním z nejkrásnějších životních úkolů každého člověka, každé rodiny i celé společnosti. A jelikož se nikdo z nás nenarodil ani dospělým, ale ani rodičem, je potřeba pochopit základní principy výchovy, které v žádném případě nelze v průběhu vývoje dítěte opomíjet. A najednou zjistíte, že stačí pochopit pár základních zákonitostí a odpadnou vám trvalé problémy s odmlouváním, vztekáním, odporem k oblékání atd.

Budeme se bavit o tom, jak to prakticky udělat, abyste si výchovu dětí užili a zároveň, aby měly vaše děti skvělé rodiče, se kterými nebudou bojovat, ale se kterými budou krásně spolupracovat. Budeme řešit vaše konkrétní dotazy a problémy, které s dětmi řešíte. Budeme si hrát, zkoušet, povídat a hlavně, budeme dělat všechno proto, abyste dokázali po příchodu domů vnímat, jak působit na vaše chlapečky, abyste jim zachovali jejich mužství, a zároveň jak působit na vaše holčičky, abyste jim zanechali jejich ženství.

Přínos kurzu

Po skončení kurzu by účastníci měli být mimo jiné schopni:

  • Rozlišovat konkrétní rozdíly mezi vývojem holčiček a chlapečků
  • Vnímat přirozené rozdílnosti chování u holčiček a chlapečků a jejich souvztažnost ke přístupu dospělých
  • Rozeznávat základní příčiny konfliktů ve výchově dětí a nacházet jejich praktické řešení
  • Předcházet důsledkům nevyřešených problémů a jejich destruktivního vlivu na vývoj vztahu s dítětem
  • Podporovat zachování principů svobody malého/mladého človíčka

Pro koho je kurz určen

  • Rodiče, kteří chtějí umět prakticky používat principiální přístup ve výchově holčiček a chlapečků
  • Rodiče, kteří se chtějí zbavit problémů s vlastními dětmi
  • Rodiče, kteří si chtějí bezmezně oboustranně důvěřovat a rozumět se svými dětmi
  • Rodiče zoufalé a vystresované
  • všechny budoucí rodiče, kteří jsou natolik zodpovědní, aby pochopili, že se na výchovu dětí musejí dopředu připravit.

Co říkají účastníci kurzu?

I když mám 2 holčičky, kurz o výchově dětí - Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku - byl v každém ohledu přínosný pro můj přístup k dětem. Pochopila jsem rozdílnosti mezi oběma pohlavími, které byly na dětském hřišti/ve školce občas překvapivé a špatně pochopitelné. Ale jako hlavní přínos bych určitě označila to, že jsem získala novou motivaci, proč se snažit pozměnit moje chování k mým dětem, aby byly spokojenější ony a vlastně i já. Kurz mi pomohl nastartovat se k jinému postoji k nim a větší snahu pochopit fungování dětí. Kurz mě podpořil v tom, abych už teď pracovala jinak na budování našeho vztahu, i s ohledem na obtížné období puberty dětí, které přijde.

Helena HoláKonzultanka

Organizační záležitosti

Nejblížší termín: 9. března 2019

Čas: 9:00 - 16:30

Cena: 2 500,- Kč vč. DPH za osobu, ale pokud přijdete v páru, s kamarádem/kamarákou, manželem/manželkou, cena za oba je 4 000 Kč vč. DPH tj. 2 000 Kč vč. DPH za osobu.

Kapacita kurzu: Max 20 účastníků

Místo konání: Praha, přesné místo konání bude včas upřesněno

Mám zájem, co dál?

Klikněte na tlačítko přihlásit se na kurz

Milan Studnička pro ČOV - Přístup k dětem

Milan Studnička v pořadu Sama doma

Milan Studnička pro ČOV - Hra jako odraz reality

Nevyhovuje vám termín, místo, délka kurzu?

Pokud vám nevyhovuje termín, místo, doba kurzu, ale máte zájem o to, jak přistupovat k dětem, přihlašte se do ONLINE kurzu Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku.

ONLINE kurz je postaven úplně stejně, jako kurz naživo, jen můžete celý kurz sledovat z pohodlí vašeho domova, určovat si dobu, kdy se budete věnovat jednotlivým tématům, vracet se zpátky k problematice, kterou si právě zkoušíte.

A pokud byste měli konkrétní otázky, které během kurzu naživo můžete říct? I v ONLINE kurzu máme řešení. Jednou měsíčně budou pravidelné webinéře zaměřené právě na řešení vašich konkrétních témat.

Mám zájem o kurz o dětech, jen nemůžu přijít naživo, co dál?

 

Klikněte na tlačítko přihlásit se do ONLINE KURZU.