Nedaří se vám zhubnout? Možná že za to může i váš spánek.

zhubnout

Máte pocit, že se vám kalhoty nenápadně zmenšují? Důvodem může být větší množství kalorického jídla a nápojů, málo pohybu, stres, zdravotní problém nebo špatný spánek. U posledního jmenovaného se zastavíme.

Řekněme si, jak a proč zlepšit spánek:

Kvalitní spánek je důležitý pro celou řadu procesů v těle. Je zásadní pro naši psychickou i fyzickou regeneraci. Když méně spíte, pravděpodobně nevědomky více jíte. Cítíte se nepříjemně, podrážděně, bez energie. Pokud jste novopečenými rodiči a spánek vám nedopřejí vaše milované ratolesti, snažte se spát pokaždé, když vaše dítko usne. Věřte, že vám nic neuteče a ta chvilka klidu, kterou si chcete užít, když vaše dítě spí, je později draze vykoupená únavou, ztrátou energie, horší imunitou, nervozitou apod. 

Podpořte tedy vědomě svoji délku a kvalitu spánku.

·       Vstávejte a usínejte v přibližně stejný čas 

·       2 hodiny před spaním nejezte větší jídlo a nepijte litry tekutin

·       Spěte ve tmě, ve vyvětrané místnosti 

·       Omezte před spaním modré světlo (mobil, tablet, PC, TV…..)

·       Omezte alkohol a kofein několik hodin před spaním

·       Vytvořte si příjemné místo, kde spíte (vymalujte, ukliďte, měňte často povlečení a dopřejte si vhodnou matraci

 

Více o autorce článku Markétě Cemper zde.

Markéta Cemper
Zabývám se výživou a zdravým životním stylem. Jsem certifikovaný výživový poradce. Pravidelně se účastním certifikovaných školení např. dětská výživa, sportovní výživa, hubnutí, alergie, imunita, ajurvéda.... apod. Mám ráda sport (běh, jóga, běžky, sjezdové lyžování, snowboard, paddleboard....) hudbu a umění. Od dětství jsem byla vedena ke sportu a zdravé stravě, hlavně maminkou. Výživa je nezbytnou součástí našeho života. Velkou měrou ovlivňuje jeho kvalitu, neboť správná výživa nejen pomáhá předcházet nemocem, ale i život prodlužuje. Nejsem příznivcem výživových extrémů. Zaměřme se na osobní rozvoj, pochopení sama sebe, smysl a význam života člověka. Hledejme harmonii, věřme si a nepodceňujme se! „SPOKOJENOST JE NEJVĚTŠÍ POKLAD." Lao Tzu, Otec taoismu
Komentáře