Nespokojenost

nespokojonost

Muži bývají se sebou spokojenější, než ženy.

U sebe v poradně vidím, že muži bývají se sebou spokojenější než ženy. Mám více klientek, které řeší svoji nespokojenost. Muži do škatulky spokojenosti uvádějí rodinu, manželku, svojí postavu (jen to břicho je navíc), koníčky, práci…

Oproti tomu my ženy, už ode dveří poukazujeme na svoje nedostatky, trápení, nespokojené pocity, nepochopení, ať už v práci nebo ve vztazích….

V čem by mohl být mezi muži a ženami rozdíl? Říkám si pokaždé…

A víte, co mě napadá?

Muži si víc věří…

Když za mnou přijde muž, že chce redukovat, tak je rozhodnutý a tuší, že pokud něco nezmění, tak mu ten vysoký krevní tlak neklesne, infarkt mu začne klepat na dveře, fyzička se nezlepší apod. S úpravou životního stylu, jídelníčku se výsledky dostavují rychle a muži na následné konzultace přicházejí spokojení, plní energie.

Ženy si věří méně, ta nejistota, strach ze selhání, nedůvěra je cítit a odráží se v jejich energiích a postojích. Často si na sebe vysoké nároky klademe my ženy samy.

U svých klientek vidím, že naše životní role nás dělají spokojenější. U některých je to role partnerky, manželky, pracovní pozice. Narození dětí je pro naše sebevědomí také velký doping.

Ke spokojenosti si musíme svým chováním a prací dojít sami.

Samo se nic nestane a neudělá…
Berme “nespokojenost” jako hnací motor, který nás pohání ke změně.

Ženy jsou mnohdy překvapené, jak málo stačí upravit a pozměnit své návyky, zvyky, aby se začaly přibližovat ke svým cílům, přáním…. Je krásné vidět, jak ženě roste sebevědomí (zdravé) a jsou spokojené samy se sebou. Odráží se to v jejich rodinách, vztazích. Naše povahy a psychika jsou křehčí, přitom naše tělesné schránky jsou (muži prominou) silné.

Pro nás ženy je “spokojenost” celoživotní téma. Šťastnější povahy ji nacházejí lehčeji, většina z nás na ní musí tvrdě pracovat.

Přeji vám (nám) spousty energie do každodenního boje “o spokojenost sami se sebou”.

Markéta Cemper

Přečtěte si více o Markétě Cemper

Komentáře