Novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí se u nás často pojí se snížením váhy a nastavením pravidelného pohybu. Kolikrát za život, jste v novém roce začali znovu a podle vás lépe? Jste rozhodnutí snížit váhu, zlepšit jídelníček a kondici, dát si pozor na tlak a stres, který tím na sebe můžete vytvořit.

Snaha musí být postupná

Nesnažte se si změny v jídelním plánu a pohybových aktivitách nastavit příliš tvrdě a drasticky. Mohla by vaše snaha o zlepšení životního stylu a dodržení předsevzetí skončit rychleji, než začala. Pamatujte, že lepší jsou menší cíle, které jsou lépe dosažitelné a tím se stávají dlouhodobější a úspěšnějšími.

Postupnými krůčky měňte své denní návyky. Předejdete tím drastickým a stresovým změnám pro vaše tělo. Pomalým tempem se budou dít velké věci. Vaše tělo bude menší, vaše oblečení rázem větší. Doběhnout své ratolesti nebo tramvaj bude jednodušší a bez pocitu velké únavy.

I novoroční předsevzetí vyžaduje trpělivost a zdravý postoj ke svému tělu

Určete si reálný cíl. Chcete zhubnout 10 a více kilo? Začněte hubnutím 5 kil. Zdravým hubnutím je snížíte za 4-6 týdnů. Váš první cíl je splněn. Nezapomeňte se odměnit. Kupte si nové kalhoty, zajděte si do oblíbené restaurace, dopřejte si masáž Novoroční předsevzetí mějte napsané v diáři, na lednici, na zrcadle. Mějte ho pravidelně na očích.

Cesta k vysněným výsledkům by měla být pozitivně laděná. Každé zhubnuté kilo, vám bude přinášet radost.

Zařazujte potraviny, které vám chutnají. Pohyb, který vám je příjemnější. Najděte si parťáka, který vás bude motivovat a vy jeho. Dodržujte pitný režim. Důležitým faktorem pro zlepšení životního stylu je dostatečný spánek. Spěte 6-8 hodin denně. S výživovým plánem vám nejlépe pomůže výživový odborník. Relaxujte a aktivně odpočívejte.

Jednoduché výživové tipy:
denně jezte zeleninu a ovoce
pijte dostatek vody
nejezte polotovary
omezte cukr a bílé pečivo, uzeniny, sladké nápoje a alkohol
mějte pravidelný pohyb

Nezapomínejte, že polovina úspěchu je zhubnutí. Druhá, ta náročnější polovina je udržení zhubnutých kil.

Dovolte si občas i drobné neúspěchy, odpočinek nebo jídlo mimo nastavený výživový plán. Z jednoho vyjetí z režimu nepřiberete. Přibíráme z dlouhodobého porušování jídelního plánu.

Markéta Cemper

Přečtěte si více o Markétě Cemper

Markéta Cemper
Zabývám se výživou a zdravým životním stylem. Jsem certifikovaný výživový poradce. Pravidelně se účastním certifikovaných školení např. dětská výživa, sportovní výživa, hubnutí, alergie, imunita, ajurvéda.... apod. Mám ráda sport (běh, jóga, běžky, sjezdové lyžování, snowboard, paddleboard....) hudbu a umění. Od dětství jsem byla vedena ke sportu a zdravé stravě, hlavně maminkou. Výživa je nezbytnou součástí našeho života. Velkou měrou ovlivňuje jeho kvalitu, neboť správná výživa nejen pomáhá předcházet nemocem, ale i život prodlužuje. Nejsem příznivcem výživových extrémů. Zaměřme se na osobní rozvoj, pochopení sama sebe, smysl a význam života člověka. Hledejme harmonii, věřme si a nepodceňujme se! „SPOKOJENOST JE NEJVĚTŠÍ POKLAD." Lao Tzu, Otec taoismu
Komentáře