Smyslem projektu Dovychovat je

 • více vnímat děti a především rozdílnosti mezi chlapečky a holčičkami
 • ukázat, jak si udržet radostné naladění co nejvíce dní v roce
 • uvědomit si roli muže a ženy, což je základem pro pohodu v životě a v rodině

Kdo jsme

Jsme lidé z masa a kostí jako jste vy

Spoluzakladetel projektu, psycholog

Milan Studnička

Věnuji se problémům každodenního života a pomáhám lidem pochopit, jak ze všedních starostí udělat každodenní radosti.

"Dovychovat mi dává obrovský smysl, protože učí lidi svůj život radostně prožívat, ne jen ve stresu přežívat."

Sláva Černý
Spoluzakladetel projektu, lektor

Sláva Černý

Pomáhám mužům psychicky zesílit a být oporou pro své ženy, děti a okolí. Zároveň pomáhám s chodem celého projektu. Vnímám, jak je důležité začít u sebe a zpracovat si svoje vlastní životní témata. 

"Mám ohromnou radost, že projektem Dovychovat pomáháme mužům a ženám si uvědomovat své role, což je základ pohody a radosti doma."

Osobní rozvoj, koučka, lektorka

Olga Šípková

S Dovychovat jsem se setkala právě v době, kdy jsem se před léty potřebovala sama „dovychovat“ na své životní cestě. Práce na sobě přerostla časem na pomoc druhým. Pracuji zde jako lektorka pro osobní rozvoj a jako koučka, kdy pomáhám jednotlivcům, aby si splnili své sny na cestě ze větší radostí ze života.

"V Dovychovat vidím neskutečný význam. Není nic krásnějšího než pomáhat lidem najít naplnění ve všech oblastech života."

Výživová specialistka

Markéta Cemper

V Klubu dovychovaných rodičů se na mě klienti obrací s dotazy týkajícími se výživy, potravinových alergií, anorexie, bulimie, hubnutí apod. Dovychovat je parta lidí, která má krásný cíl, jenž mi dlouhodobě dává smysl. Radíme a pomáháme členům Klubu zlepšit jejich sociální vztahy a vazby, psychicky zesílit a být spokojenější.

"Samotnou mě parta Dovychovat a její rady pozitivně ovlivňují, vylaďují a pomáhají v mém životě, proto je pro mne radost v klubu být a pomáhat členům Dovychovat s výživou."

Právní poradce

Lenka Trkalová

Pomáhám řešením právních otázek zejména v oblasti rodinného práva a vzdělávání, a to s ohledem na skutečné zájmy dětí. Jsem advokátka, zakladatelka projektů Rozvod2go, TeachPoint a Near Future. Bývalá vrcholová sportovkyně, nyní máma osmiletého syna a trenérka všeobecné přípravky dětí. Ráda propojuji lidi a věřím, že tím, co děláme, přinášíme více radosti do života.

"Součástí Dovychovat jsem proto, že mi dává veliký smysl rozumět sobě a díky tomu i ostatním lidem, hlavně tedy dětem. Vždy stojí za pokus sebrat síly a jednat s ohledem na to, co děti skutečně prožívají, než vést pod vlivem vlastních strachů a bolestí zbytečně dlouhé spory, kde zůstávají jen poražení."

Strategie, grafika a marketing

Monika Černá

Dovychovat je mým životním stylem. Spolu-tvořím strategii nejčastěji s mým manželem, přicházím stále s novými nápady, které dáváme v týmu do konkrétní podoby. Snažíme se o to, aby se myšlenky co nejvíce dostaly k ostatním a pomohly zlepšit jejich životy. Konkrétně tvořím obsah, můžete se se mnou setkat v Klubu, na facebooku či instagramu. Stojím také za grafickou tváří projektu.

"Nikdy není pozdě začít. Nejlépe u sebe. 🙂 Nejvíce mi pomohlo uvědomění, že to mám ve svých rukách. Sama jsem byla na dně, od kterého se mi postupně podařilo odrazit díky Slávečkovi a přátelům z Dovychovat, vztahy s dětmi se posunuly do jiné dimenze. Tak, jak se zlepšil život mně i mým dětem, může i vám. Naše rodina vše opravdu žije."

Marketing

Petra Plimlová

Na vlnu Dovychovat jsem naskočila v roce 2018. Moc mi to pomohlo stát se maminkou, jakou si moje děti zaslouží. V Dovychovat se starám o marketing a reklamy - snažím se, aby se myšlenky projektu dostaly k těm, kterým mohou pomoci. Marketing se snažím dělat laskavým, ale přitom „oči otevírajícím“ způsobem. Tak, aby si více rodičů mohlo uvědomit, že vše začíná právě u nich.

"Dovychovat pro mě znamená odvahu vzít svůj život plně do svých rukou."

Speciální pedagog

Petra Bedečová

Když se na Dovychovat někdo obrátí e-mailem, většinou se obrátí na mě. Najdete mě na podpoře – e-maily. Nejsem moc teoretik, ale hlavně praktik a v Dovychovat je spousta nástrojů, díky kterým jsem se sama posunula na své životní cestě a za to jsem moc ráda. Vidím svět jinýma očima, hodně věcí se mi objasnila a otevřely se mi nové dveře.

"Dovychovat mi dává smysl a mám vyzkoušeno, že funguje. Jsem opravdu ráda, že jsem součástí tohoto projektu a mohu pomoci otevřít oči či dveře i ostatním."

Asistentka

Martina Vyšatová

S Dovychovat jsem se napřed setkala jako klientka a všude, kudy jsem chodila, jsem je doporučovala 🙂 Když potom přišla možnost se na projektu podílet, neváhala jsem. Pomáhám s administrativními činnostmi, které jsou nezbytné pro plynulý chod a zároveň tím šetřím čas ostatním členům týmu.

"Dovychovat pro mě znamená žít to, co člověk dělá."

Asistentka, dobrovolník

Bára Černíková

Při rozjímání nad svým průměrně nevydařeným manželstvím jsem přemýšlela, proč to lidem kolikrát spolu neladí, i když si oba myslí, že se snaží, jak můžou. Přečetla jsem kdekterou knihu o výchově a o partnerství. Teprve setkání s myšlenkami Dovychovat mi ukázalo ty pravé důvody našich selhání a nabídlo praktickou cestu ke zmírnění životního napětí. Kéž by tyto principy mohlo poznat co nejvíc lidí!

"Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby."

Korektury

Jana Šestáková

Dovychovat si mě přitáhlo díky myšlence, že je potřeba kluky a holčičky vychovávat různě. To jsem do té chvíle od nikoho neslyšela. Při procházení článků na webu Dovychovat jsem nacházela místa, která bych ráda přeformulovala, aby se mi lépe četla. A tak se ze mě stala korektorka.

Jsem fyzikářka na rodičovské a zakladatelka projektu Žiju fyzikou. Chci v dětech podporovat touhu ptát se a přemýšlet… Chci lidem ukázat, že i fyzika může být fajn. Třeba prostřednictvím kreslených videí.

"Dovychovat pro mě znamená... Uzdravit sebe, abych mohla zdravě vychovávat své děti."

Kdo ještě přispěl?

 • Petr a Marta Popelkovi - natáčení a střih videa
 • Ondřej Pláteník - programování a nastavení webu
 • Martin Pohořelý - finance
 • Milan Studnička nejst. - rozdílné principy mužů a žen
 • Ondřej Havelka - začátky projektu + návrh současného loga
 • Helena Veselá - marketing
 • Michal Cílek - audiovizuální nastavení
 • Alžběta Slavíčková - pomoc s poradnami
 • Bohunka Jandečková - grafika

Nechte si poslat informace o rozdílném přístupu k výchově chlapečků a holčiček