CO O NÁS ŘÍKAJÍ NADŠENÍ KLIENTI

Milanovy přednášky zařazujeme do různých vzdělávacích akcí pro trenéry basketbalu, a ač je v programu označujeme jako teoretické, tak toto slovo jejich obsah a průběh příliš dobře nevystihuje. Už od úvodních vět jsou totiž prakticky všichni účastníci vtaženi do děje a často je tak vidět i slyšet, jak v prezentovaných příkladech poznávají sami sebe, své svěřence či jejich rodiče, což je jen krůček od rozpoutání diskuse, která je plná dotazů, zajímavých příběhů a žádostí o rady, jak řešit konkrétních problémy. A to je přesně ta podoba přednášky, která Milanovi nejvíce vyhovuje a ve které je jako ryba ve vodě. Má ze své dlouholeté praxe mnoho vyzkoušených postupů, a tak dokáže pomoci s komunikací s dětmi a rodiči, se zvládáním stresu, s hledáním východisek z krizových situací, s pochopením rozdílů ve vedení chlapeckých a dívčích družstev, se způsoby dávání zpětné vazby. Asi proto nikoho příliš nepřekvapí, že přednáška většinou končí déle, než se plánovalo, a že některá témata zůstávají mezi trenéry a diskuse nad nimi průběžně pokračuje. Díky Milane a těšíme se na další spolupráci!

Tomáš KaprálekČeská basketbalová federace

Děkuji Tomášovi a Milanovi za sobotní seminář. Velice atraktivně a názorně skloubili problematiku bolesti pohybového aparátu, fungování lidské mysli a vlivu pozitivních a negativních emocí na lidské tělo. Vše bylo srozumitelně vysvětleno jak teoreticky tak i prakticky. Tomáš nás "vybavil" cviky na zpevnění páteře a Milan nám ukázal zajímavé techniky na práci s vlastními emocemi a myslí...už se těším až je vyzkouším ;o). Oba pánové mají milé vystupování, lidský přístup, jsou plni energie a mají smysl pro humor. Seminář vřele doporučuji, příjemně strávený den a velice dobrá investice do budoucího života 😊.

Pavla LangerMateřská dovolená

Šel jsem na seminář Harmonie těla a mysli s tím, že mě trápil stres v práci. Projevovalo se to zvýšenou váhou až do bodu, kdy jsem se nevešel do kalhot a měl jsem trvalé pichlavé bolesti v zádech. Chtěl jsem vědět, jak s tím pracovat protože jsem nechtěl za pár let skončit v nemocnici s nějakým infarktem. Tento celodenní seminář naprosto předčil moje očekávání! Byl plný naprosto logických a každému srozumitelných postupů, technik a cvičení, které můžete vzít a prakticky IHNED ve svém životě používat. Třešničkou na dortu byl velice milý a lidský přístup obou lektorů a pohodová atmosféra na kurzu, které mě přímo nadchly a od té doby tento kurz doporučuju každému. Každému, kdo opravdu chce vědět, jak se prakticky zbavit strachů, jak pracovat s každodenním stresem pomocí jak tělesných tak i duševních cvičení, mít možnost si ihned dobít energii a to vše pomocí mnohdy nekonvenčních ale, zato velmi účinných metod a cvičení. Pro mě osobně největší poznatek z kurzu je, že tu opravdovou životní radost (ne tu povrchní americkou „oukej“ radost) si musíme najít každý sám v sobě (jenom vědět, jak na to), nikdo nám ji na podnose nepřinese! Udělejte prosím pro sebe to, že se IHNED na ten kurz přihlásíte, věřte mi, že nebudete litovat.

Ing. Slavomír ČernýŠKODA AUTO

Ahoj Sarko, Velke DIKY za zorganizovanie akcie. Pre mna druhy krat kontakt s fizioterapiou (prvy bol Hnizdil), tentokrat ma to oslovilo ovela silnejsie. Po tom cviceni som bol tak nejako v pohode a citil sa prijemne. Uplne iny pocit, nez po mojich narazovych vykonnostnych sportoch :) Budem nad tym rozmyslat, ako taketo cvicenie zaradit do mojeho standartneho pracovneho dna. Este raz dakujem Jozko Jozef Kováč Head of Department Design

Šárka BilíkováHR, MBtech Bohemia

Seminář jako obvykle SUPER, moc zajímavé povídání, docela mě dostalo, jak Tomáš "na základě" pohybu rukou  a pohmatu břicha dokáže rychle poznat diagnozu - odhalit problém, no je vidět, že je to odborník a taky má léta praxe... A Milan a jeho analýza situací, taky skvělé, určité "stereotypy" si člověk  neuvědomuje a podvědomě je dělá. Musím říct, že jsem se docela nepříjemně našel v několika reakcích na "stresové situace". Takže moc děkuji za přínosný a "zábavný" workshop budu se těšit na příští semináře, asi každý v dnešní uspěchané době občas potřebuje zvolnit a uvědomit si, že život není jen o práci... Krásné dopoledne a příjemný víkend. Petr Hemerka Electronics Solutions

Šárka BilíkováHR, MBtech Bohemia

Dobrý den Tomáši, při našem posledním sezení jsem slíbila, že napíši několik řádků..., ale vždycky z toho byl málem román:) pokusím se tedy psát co nejstručněji. Mé problémy začaly v době, kdy jsem se starala o vážně nemocné rodiče.Stres z nemoci, péče o dvě domácnosti a pracovní nasazení se postupně podepsalo na mém těle. Po větší zátězi mě občas hučelo v uších, po nějaké době se přidalo pískání v uších a slabé závratě, neschopnost se soustředit. Po smrti rodičů se vše zhoršilo, závratě byly nesnesitelné, přidala se intenzivní bolest ramene a já vyhledala lékaře. Menierova choroba...samozřejmě jsem pátrala po internetu a zjistila, že se s tím musím smířit, léky jsem brala chvíli, pak je vysadila, protože to bylo k ničemu, navíc se přidaly deprese a únava. Po nekolikaměsíčním kolotoči stresu, nespavosti a zoufalství jsem se rozhodla jít na to jinak. Vzala jsem si v práci na celé léto neplacené volno a začala odpočívat. Moc to nešlo, překopala jsem zahradu, zrestaurovala nábytek, všemožně se snažila být v pohybu, protože v klidu mě přepadaly černé myšlenky. Také díky péči člověka, který je mi nejbližší, jsem se postupně naučila odpočívat, prosedět s knihou velkou část odpoledne, večer koukat na západ sluníčka... Obtíže se začaly pomalu zlepšovat, nikdy nezmizely, ale už to bylo ,,k žití,, Vrátila jsem se do práce a pomalu se smířila s tím, že nikdy nebudu úplně v pořádku. V té době jsem v časopise narazila na článek o Vás a bylo to tak zajímavé čtení, že jsem si řekla, že to zkusím a objednala se. Zvláštní je, že jsem od toho vůbec nic nečekala. Ale byl to neuvěřitelně silný zážitek, poprvé po několika letech jsem cítila bezpečí a klid. Nejprve jsem si,,jen,,povídali a já se o sobě začala dozvídat věci, které jsem někde v hlouby tušila, ale neuměla je pojmenovat. Cvičením jste mě navíc hned po prvním sezení téměř zbavil bolestí ramene. Domácí úkol od Vás byl pro mě sice trošku oříšek, ale nakonec jsem se do něj pustila a dopis, ve kterém jsem měla vypsat všechna svoje trápení a výčitky směrem k člověku, kterému jsem zazlívala spoustu nevyřčených věcí, napsala. Lépe řečeno, vykřičela na papír. Úleva nepřišla hned, ale až po pár dnech jakési kocoviny, kdy mi bylo zle na těle i na duchu. Od té doby mám za sebou další sezení, postupně napravujeme záda a myšlení a já si zase užívám úplně obyčejný prima život, neplánuji, nechávám věcem volný průběh a neřeším nepodstatné věci. Nedávno jsem si uvědomila, že mi tak nějak samo od sebe přestalo hučet a pískat v uších...bez léků, bez doktorů, kteří sice léčili, ale vůbec to nefungovalo. Pokud by tento dopis pomohl navést alespoň jediného člověka s podobným onemocněním, budu šťastná. Cesta je to dlouhá, člověk musí naslouchat tělu, ono si samo říká, co mu nedělá dobře:) Otevřel jste mi oči, napravil tělo a za to Vám Tomáši velice děkuji !!! Daniela M.

Daniela MorkusováVedoucí expedice

Objednala jsem se k panu doktorovi s prosbou o pomoc při bolestech v zádech. Po několika sezeních, kdy jsme neřešili jen bolavá záda, ale hlavně můj náhled na různá témata, se mně vrátila opět chuť k životu a našla jsem zpět svoji ženskost, svůj přístup k sobě. Pan doktor mě přivedl na cestu, po které vím, že nyní chci životem jít. Už vím, že není chyba ani provinění řídit si život tak, aby bylo dobře mně a ne stále uhýbat a ohlížet se na okolí. A zároveň s tím odezněly i moje problémy se zády. Za to všechno, Vám pane doktore, patří můj obrovský dík a jsem velmi ráda, že jsem Vás poznala.

DanaKancelářská profese

Ahoj Milane, před nedávnem jsem s Vámi strávila úžasný den na Stress managementu a musím uznat, že se mě to hodně dotklo. Když jsi mluvil o radosti, tak mi došlo, že já osobně prožívám radost. Ale svou profesí vyvolávám v lidech často strach už jen z podstaty toho, že člověk slyší "audit" a má děs ve tváři. V průběhu tohohle léta jsem dostávala určité impulzy a potkávala lidi, co mi otevírali oči. Nevěřím na náhody, tudíž vím, že ses měl v mým životě objevit a otevřít mi oči úplně :). Prošla jsem si webovky o tvé cestě a musím říct, že jsi mě hrozně inspiroval. Po přečtení stránek jsem si psala myšlenky na papír a najednou mi nějak všechno seplo :) Ale proč Ti vlastně píšu... Chci Ti poděkovat za to, že jsi a co děláš pro lidi. Za tu úžasnou přirozenost a lidskost, která z Vás dvou vyzařovala na míle daleko. Je úžasný, že takovouhle osvětu šíříte napříč korporáty, kde často lidi mají nastavené hodnoty trošku jinde a zapomínají na svou duši a tělo :) Pevně věřím, že se ještě někde potkáme :) Díky za vše :) Irena

IrenaAuditorka

Několik let mne trápily bolesti zad v oblasti bederní páteře. Situaci jsem začal brát vážně až v okamžiku, kdy u mne došlo velkému výhřezu ploténky, který si vyžádal urgentní operaci. Bohužel však, ani po této operaci bolesti zad neodezněly. Začal jsem tedy hledat pomoc. Navštívil jsem celou řadu rehabilitačních pracovníků či chiropraktiků, snažil jsem se i dle doporučení poctivě cvičit doma. Úspěchy však byly nevalné, a pokud byly, tak spíše nestálého charakteru. Teprve až spolupráce s PhDr. Rychnovským vedla k žádoucímu výsledku- mé bolesti se výrazně zmírnily a v současné době již vedu zcela plnohodnotný život- mohu pracovat v plném nasazení a dokonce jsem se v plném rozsahu vrátil k mým oblíbeným sportovním aktivitám, které kladou na páteř značné nároky (cyklistika, lyžování). Domnívám se, že léčebný úspěch Tomáše Rychnovského spočívá ve zcela ojedinělé kombinaci více skutečností - vzdělával se u nejlepších v oboru, problematiku fyzioterapie nejen studoval, ale i aktivně vědecky rozvíjel, má dlouhodobé zkušenosti, je hluboce lidský a v neposlední řadě má dar svému pacientovi naslouchat a vnímat jeho stesky. Pane doktore, z celého srdce Vám děkuji!

Doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D.I. interní klinika Fakultní nemocnice a LF UK Plzeň

Pane Dr. Rychnovský, ani nevím, jak bych Vám měl poděkovat za Vaši pomoc. Nepříjemné bolesti zad můj život doprovázejí již od 14-ti let více či méně. Dnes je mi 42 let a mám 5 vyhřezlých plotének a s tím spojené časté bloky páteře. Až do letošního roku jsem navštěvoval klasické rehabilitace. O Vaší rehabilitační metodě jsem se dozvěděl z televizního pořadu s Doc. Kolářem a byl jsem nadšen. Shodou okolností se do Vaší péče dostal můj bratr Karel, který mě k Vám objednal, protože v té době jsem měl zrovna velké bolesti, které mě omezovaly v pracovní činnosti. Jsem rád, že jste mě přijal a já mohl být svědkem pro mne zcela nové fyzioterapie, která mě vrátila do běžného pracovního života. Denně jezdím v tréninku dva koně, do toho zkouším a mám představení, tak potřebuji mít záda v relativním pořádku. Děkuji Vám a přeji hodně spokojených pacientů, jako jsem nyní já."

Marian RodenHerec

Léta platila dohoda mezi mnou a mou tělesnou schránkou. Já ušetřím tělo nechutných prášků a otravných návštěv u lékaře, ono si podrží svou základní dovednost - pomůže si samo. Obecný úpadek smluvních mravů ale zřejmě postihl i mé tělesno… Ne, že by dohodu zradilo zcela. Ale - možná to znáte - tuhle si spraví záda a pomstí se za to bolestí hlavy. Srovná si rameno, odvděčí se pochroumanou achilovkou. Dá do kupy hrudní páteř a rozvrže kyčel. Byl jsem rozhodnut pro nekompromisní odvetu: Hapruješ? Šup s tebou k doktorovi. Ten už ti domluví! Jedna návštěva u "běžného lékaře" však vyléčila hlavně má očekávání. Půl kila ibalgoše, pár žádanek na rentgeny všeho druhu, doporučený pohled do rodného listu a doporučení smíření se (netroufám si ventilovat s čím). Tak to ne. Radši jsme tu dohodu zrevidovali. Další desetiletí plně funkčního provozu za rozumnou dávku rozumné péče rozumného fyzioterapeuta. To není špatné, co myslíte?“

Luděk PfeiferPartner M.C.TRITON

Co oceňují lidé z KPMG, o které se Dr. Tomáš Rychnovský, Ph.D. stará? “Diagnostiku a rady, jak cvičit. O další konzultaci zatím nemám zájem, protože mě od konzultace a procvičení ruka už prakticky nebolí J ” “Citlivý přístup, kdy nerešil jen problém, ale pátral po příčinách” “Pan doktor má bohaté zkušenosti, hned zjistil, kde mám problém a pomocí vhodných technik snížil bolest. Vhodně mi vysvětlil, jak postupovat dále” “Úžasný a bohužel ojedinělý přístup fyzioterapeuta, dokázal okamžitě vytvořit atmosféru důvěry a jeho “zásah” rozhodně cítím (v pozitivním slova smyslu)” “Netradiční přístup, odborník, příjemná komunikace” “Praktický, přátelský přístup. Tomáš je velký profesionál, ale zároveň realista, který nezahltí člověka maximální dávkou cviků, která by naprosto změnila životní styl”

KPMGs.r.o.

Co zaujalo zaměstnance při workshopech Tomáše Rychnovského? "Tělesné projevy nespokojenosti, stresu." "Dýchání a cvičení." "Vliv mysli na funkci těla, propojení body-mind." "Metody práce s vlastní myslí." "Práce s vědomím proti stresu." "Hledání důvodů stresu." "Stress - zapsat si priority a vracet se k nim." "Líbil se mi lektor a jeho přístup."

L’Oréal Česká republika

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský společně s psychologem Milanem Studničkou připravili pro ING seminář Stress management, který se uskutečnil v rámci dlouhodobého rozvojového programu pro naše Talenty. Velmi se mi líbil příjemný a otevřený přístup obou lektorů, propojení práce s duší i s tělem a praktická cvičení. Všichni účastníci si seminář velmi užili, což dokládají jejich zpětné vazby: „Mně se školení moc líbilo. Bylo to velmi osvěžující a jiné. Myslím, že nějaké zdravotní problémy a stresy má každý a uvědomit si z čeho pramení a naučit se jak si mohu sám pomoci je výborný nápad, i když to občas zabolí.“ „Kurz byl velmi dobrý – praktické propojení jak na stres a věci, se kterými se setkáváme a často. Vzhledem k věku a „opotřebení“ rovněž radou, jak vydržet v kondici na dalších tratích manažerského života“ V současné době připravujeme tento seminář i pro členy naší výkonné rady.

Eva KoubíkováING Talent Manager CR/SR

Seminář „Stress management aneb jak být manažerem úspěšné firmy a přitom nevyhořet“ jsem absolvovala společně s kolegy z top managementu naší firmy. Od semináře jsme si slibovali, že nás naučí lépe zvládat stressové situace a to nejen ty, které jsou z negativních emocí zřejmé, ale i nevědomé postoje, které v rámci naší náročné práce stress podporují a vyvolávají. Seminář předčil naše očekávání. Dozvěděli jsme se co je to stress, jak působí v těle a jak ho včas identifikovat. Zároveň jsme získali návod, jak lépe poznat sám sebe i porozumět chování druhých. Naučili jsme se lépe vnímat všechny souvislosti, vzájemnou diskuzí jsme dostali zpětnou vazbu ke svému životnímu přístupu. Jak pracovat se svými pocity a jak posilovat důvěru sami v sebe, jak se poprat s negativními emocemi – na to jsme dostali řadu efektivních metod. Každou z nich jsme měli možnost ověřit praktickým cvičením, což výrazně přispělo k jejímu rychlejšímu osvojení v praxi. Celý seminář byl doplněn o aktivní trénink a nácvik relaxačních i koncentračních technik k uvolnění napětí, včetně dechové techniky, které vedou k trvalé psychické pohodě a větší efektivitě vykonávané práce Seminář nám ukázal cestu, jak poznávat sám sebe a vlastní reakce, jak na sobě můžeme pracovat a zejména, jak díky změně vlastního přístupu můžeme ovlivnit i přístup okolí k nám. Tyto principy fungují nejen v profesním životě, ale i v soukromí. Přínosná je praktická zkušenost obou lektorů a vyváženost jejich prezentací. Atmosféra po celou dobu kurzu byla velice příjemná pro všechny zúčastněné. Seminář doporučuji nejen pro vrcholový management, je užitečný pro každého.

Marcela KotyrováVedoucí oddělení/ Česká asociace pojišťoven

Tomáši, ještě jednou bych Ti rád i touto cestou poděkoval za včerejší skvělé rehabilitačně-vzdělávací posezení. Celý program byl velice prima a překonal má již tak dosti vysoká očekávání. Díky za otevření nového pohledu na fungování našich fyzických schránek a jejich provazby na císařské vedení sídlící v našich hlavách. Navíc si mě i během té chvilky pěkně narovnal, a tak se mi dnes po delší době lépe stávalo z postele bez tradiční bolesti zad a achilovek, a to jsem si byl včera večer zahrát basket, po kterém je většinou moje tělo slušně odrovnané. Musím se Ti pochlubit, že jsem si natáhnul budíka o 10 minut dříve a poctivě jsem si po ránu prosvištěl Tebou doporučené cviky, což bylo prima. Tak doufám, že vytrvám. Rovněž se mi líbilo týmové pojetí našeho posezení. Myslím, že si to naše parta prima užila a že můžeme vřele doporučit všem týmům, které si dlouhodobě „užívají“ stresu plného prostředí. Ještě jednou dík. Dle naší domluvy se ti dovolím výhledově ozvat a nechat se opět pěkně srovnat. Pokud by Ti nevadilo, nahnal bych do Tvé péče i svoji paní. S přáním prima dne, Petr

Petr MandaŘeditel pobočky pro korporát.klientelu ČSOB, a. s.

Tak musím uznat, že tohle bylo absolutně úžasné… Už jsem u pár doktorů, ortopédů a fyzioterapeutů byl (taky nemládnu, sem tam se zničím sportem apod.), ale tohle byla úplně jiná liga. Opravdu doporučuju absolvovat.

HR odd.ČSOB

Odkud jste přijeli? My jsme z Prahy 9, takže to nemáme daleko. Možná kdybychom bydleli 200 km od Prahy, tak si nejsem jistá, zda bychom tak často zvládali do centra jezdit. Na první vyšetřující návštěvu bychom určitě přijeli odkudkoliv. Skutečnost je bohužel taková, že podobných center, která se specializují na malé a „zdravé děti“, je po republice málo. A těch skutečně dobrých ještě méně. Z jakého důvodu jste začala hledat pro Vojtu fyzioterapeutickou péči? Bylo to v době, kdy se mi zdálo, že když Vojtíšek leží na bříšku, dává hlavičku pouze na jednu stranu. Tehdy mu byl asi měsíc a půl. Nezdálo se mi to, tak jsem se ho snažila různými podněty přimět k otočení, což se mu nechtělo. Tak jsem si říkala, že to asi není v pořádku a chtěla jsem se s někým poradit. Kolik bylo synovi, když jste poprvé přišli? Bylo to asi 14 dní před tříměsíční prohlídkou u dětské lékařky. Předtím jsem hledala na internetu, ale žádná podobná centra jsem nenašla. Musím podotknout, že jsem měla možná vůči ostatním maminkám tu výhodu, že jsem se při studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu, obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, setkala s mnoha lékaři a rehabilitačními pracovníky a hlavně s jedním panem magistrem, který nám přednášel kineziologii. Pan magistr nám tehdy říkal, jak je důležité, aby dětem v porodnici bylo provedeno kineziologické vyšetření. Proto jsem věděla, že existuje vyšetření, které může nastartovat nebo zkontrolovat fungování pohybových systémů, ale také jsem věděla, že se to obecně nedělá. Jak jste centrum Tomáše Rychnovského objevila? Při hledání na internetu jsem našla pouze stránky s informacemi o Vojtově metodě určené dětem s postižením. Pro zdravé děti nebo pro preventivní vyšetření toho moc nebylo, až jsem narazila na stránky Centra fyzioterapie Tomáše R. A shodou okolností tehdy pan doktor Rychnovský mluvil v pořadu Sama doma. Takže se vše tak hezky spojilo, zavolala jsem do centra a objednala nás. Co se dělo dál? Po důkladném vyšetření jsme se dozvěděli, že Vojtíšek má skutečně problém s otáčením hlavičky na jednu stranu, a začali jsme se cvičením. Kdybychom vše nechali být, časem by Vojta tu hlavičku na druhou stranu otočil, ale zároveň by si vypěstoval nesprávné hybné stereotypy (některé svaly by přetěžoval a jiné nezapojoval), a tím vším by už trpěl a byl limitovaný po celý život. Protože patřím ke generaci, u které se nic takového neřešilo, mám skoliózu, a kvůli ní ploché nohy a další problémy, chodila jsem na ZTV (Zdravotní tělesnou výchovu) a nosila vložky do bot, ale napravit už nic nešlo. Věděla jsem, že tohle u svého dítěte prostě nechci. Chtěla jsem mu dát šanci správně nastartovat a zafixovat hybné stereotypy. Byla byste pro, aby se stejně jako na kontrolu s kyčlemi chodilo i na preventivní prohlídku k fyzioterapeutovi? Určitě. Podle mého názoru a na základě osobní zkušenosti to je velmi důležité hned z několika důvodů. Pokud miminko nevykazuje výraznou odchylku hybnosti, nemají rodiče – laici možnost poznat, že je něco špatně. Po porodu jsou rodiče šťastni, že mají zdravé miminko. Spoléháte na svého pediatra, že zjistí, pokud je něco špatně. Pro něj však tato oblast není důležitá a nejspíš ani nemá šanci velmi malé odchylky pohybů rozpoznat – není specialista. A když už pediatr miminko někam pošle, tak nejprve na neurologii, a odtud teprve putuje k fyzioterapeutovi. Objednací lhůty jsou velmi dlouhé, což je špatné, protože v případě problému je včasný začátek cvičení rozhodující pro úplnou nápravu. Tuto skutečnost v Centru fyzioterapie Tomáše R. dobře vědí a rodiče s dětmi jsou objednáni k vyšetření ve velmi krátké době. V neposlední řadě zde hraje roli též finanční stránka. Ne každá rodina si může dovolit platit poměrně dlouhou dobu návštěvy v centru. Pokud by se začalo preventivně chodit k fyzioterapeutovi, tak by se na úhradě podílely i zdravotní pojišťovny. Tak by to mělo být. Ještě bych chtěla zmínit jednu věc. Vojtova metoda má u nás v tuhle chvíli nálepku „cvičení pro postižené děti“. Když někomu řeknu, že se synem cvičím „vojtovku“, tak se diví – ale proč, vždyť je dítě v pořádku? I maminky, se kterými se setkávám, říkají, že to nevadí, že můj syn (dcera) ještě tohle nedělají, oni to doženou, třeba za týden za dva. Ovšem nezáleží zas tak na tom, kdy to udělají, ale aby to provedli správně. Takže si myslím, že je důležité, aby se rodiče dozvěděli, že „vojtovka“ není pouze pro postižené, ale je to moc dobrá věc pro všechny děti, pro jejich budoucnost a správný vývoj.

Michaela Martínková a syn VojtaMaminka

Dobrý den všem, ráda bych napsala pár slov k úžasnému semináři "Rovnováha těla a mysli". Seminář mně poskytl mnoho cenných informaci, které jsem podvědomě tušila. Již jsem vyzkoušela mnohé, přečetla hory knih, ale ten "aha moment" se dostavil až na semináři. Vzhledem ke komplexnosti pohledu byl pro mě složením střípků, které mně chyběly do mého životního rébusu. Musím napsat, že účast a přijímaní informací mě katapultovalo do lepšího stavu mé mysli i fyzického těla a já se dál obrovsky těším, jaké dopady bude mít praktická část na můj život. Děkuji moc obou lektorům, že jsem mohla být součástí, mělo to pro mě obrovský význam. To, co děláte, má obrovský smyl. Zdravím Vás! Moni

Monika KovandováMaminka samoživitelka

Reference z kurzu Stress management / Rovnováha těla a mysli

Reference z kurzu Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku.

I když mám 2 holčičky, kurz o výchově dětí - Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku - byl v každém ohledu přínosný pro můj přístup k dětem. Pochopila jsem rozdílnosti mezi oběma pohlavími, které byly na dětském hřišti/ve školce občas překvapivé a špatně pochopitelné. Ale jako hlavní přínos bych určitě označila to, že jsem získala novou motivaci, proč se snažit pozměnit moje chování k mým dětem, aby byly spokojenější ony a vlastně i já. Kurz mi pomohl nastartovat se k jinému postoji k nim a větší snahu pochopit fungování dětí. Kurz mě podpořil v tom, abych už teď pracovala jinak na budování našeho vztahu, i s ohledem na obtížné období puberty dětí, které přijde.

Helena HoláKonzultanka