Odhalte, jak mít doma pohodu se svými dětmi bez křiku a zákazů

(pomocí změny komunikace)

Objevte, co dělají JINAK rodiče, kteří mají doma pohodu se svými dětmi a vnímají, jak rozdílně přistupovat k výchově chlapců a dívek (spoustě rodin se doslova změnil život).

Budete další úspěšný příběh?

Možná i vy doma zažíváte tyto situace

 • 100x musíte věci připomínat... to jim opravdu nestačí říct jednou?
 • “Dohody” vám nefungují... dítě na to prdí a chce vše po svém, jak se mu to zrovna hodí?
 • Křičíte na děti... i když víte, že to situaci dlouhodobě neřeší (ačkoliv teď máte klid)
 • Bijete někdy svoje dětí... což je často projev frustrace, za který děti opravdu nemůžou
 • Přistupujete k výchově druhého dítěte jako k výchově prvního dítěte... proč jsou tak rozdílní?
 • Kluk je mnohdy neposlušný a často vůbec nechce spolupracovat?
 • U vás doma jsou časté příkazy a zákazy (kolik jich dáte svému dítěti denně?)
 • Voláte někdy na své dítko a ono dělá, jako že vás neslyší? (a vás často přepadne pocit vlastního vzteku?)
 • Dítě se hned vzteká, když mu něco nejde (proto často zvyšujete hlas?)

Už jste z toho vyčerpaní a nevíte, co dělat, 

když vás vůbec neposlouchají?

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, jak to, že dospívající děti v pubertě se “najednou” odcizí od svých rodičů, uzavírají se do sebe, přestávají komunikovat, odsekávají, končí se svými koníčky nebo je z ničeho nic přestane bavit učení?

Velice často se na svých konzultacích setkávám s tím, že rodiče si neuvědomují, jak jejich výchovný přístup dopadá na vztah s dětmi.

Proč nefunguje přísná výchova ani ta volná? 

Když jsou děti menší, křik, zákazy a příkazy dočasně “fungují”. Děti většinou poslechnou, protože mají strach a ještě si neumí vymezit životní prostor. Postupně však otupí a velmi často ignorují i to a rodiče tak něco musí svým dětem opakovat třeba i 100x. Utíká tak den za dnem, týden, měsíce a roky...

Rodiče si často neuvědomí, že příkazy, zákazy a povely v dětech vytváří napětí a tím postupně ztrácejí možnost výchovně působit na své děti. Děti se tak rodičům postupně odcizují. Přístup rodičů hraje zcela zásadní roli v tom, jestli se jim budou jejich děti svěřovat se svými starostmi (a mnoho rodičů si to mnohdy neuvědomuje anebo vůbec nechce přiznat…). 

Zároveň se setkávám s rodiči, kteří žijí v tom, že tzv. “volná výchova” bez nastavování hranic je přesně to, co jejich dítě potřebuje. Realita života však ukazuje pravý opak - děti se chovají neurvale, neznají limity a mnohdy diktují chod celé rodiny k nelibosti rodičů, kteří se pak často uchylují ke křiku, přikazování atd. 

Vše vrcholí v pubertálním věku, kdy dítě zesílí natolik, že už nechce snášet své rodiče a (jejich nefunkční přístup k výchově) a uzavírá se do sebe. A mnozí rodiče velmi často nechápou, co se děje, a proč tomu tak je. A je to pomyslný bumerang, kdy se rodičům “vrací” to, co do výchovy vložili od narození.

A není to vůbec chyba těch rodičů. Vychovávají, jak nejlépe mohou.

V dnešní době existují manuály snad na všechno možné. Málokde se však učí a ukazuje, jak si vytvořit hezký vztah se svými dětmi, který je založený na vzájemném respektu a důvěře a zároveň jak vychovat sebevědomé dítě (ať už muže či ženy), kteří mají skutečnou a nefalšovanou radost ze života. Čtení dalších řádků vám rozhodně pomůže!

Jen si představte, jaké by to bylo

 • Mít hezký vztah s vašimi dětmi
 • Domluvené dohody se opravdu dodržují
 • Nemusíte být na děti “zlí”, aby poslouchaly 
 • Děti se vám svěřují s jakoukoliv radostí či strastí
 • Z vašeho chlapečka vyrůstá sebevědomý muž
 • Z vaší holčičky vyrůstá laskavá, sebevědomá žena
 • Nemusíte dětem vše 100x opakovat
 • Už neřešíte, jestli dítě vychováváte správně, ale výchova vám dává smysl
 • Už se vám neopakují situace, které vás stály nervy - dítě nehází jídlo na zem, neutíká do silnice, nemusíte přemlouvat k oblékání…
 • Dítě s vámi nebojuje 
 • Nemusíte křičet, abyste byli “vyslyšeni”
 • Už víte, jak nastavovat hranice

Kdybyste takový stav se svými dětmi doma zažívali, jakou by to pro vás mělo hodnotu? Jedna zahraniční dovolená za 50 000 Kč? 100 000 Kč? Nebo více? Co byste za to dali?

Pochopit výchovu (a mít doma s dětmi pohodu)

není zas taková věda

Možná si teď říkáte, že takový stav není možný nebo, že to zní až moc idealisticky. Jak já vám rozumím! Ve svém okolí nejspíš neznáte moc rodin, kde je celková pohoda s dětmi. Nebo máte strach, že s vašimi dětmi to nezvládnete, protože jsou náročné. Či nevěříte sobě, že to s dětmi dokážete změnit a mít doma pohodu?

Z mé psychologické praxe a ze svého života jsem si uvědomil jednu věc. Pochopit výchovu není zas tak složité. Stačí uchopit pár jednoduchých principů, aplikovat naši Metodu laskavé důslednosti™ a  brzy již doma budeme mít výsledky. A už vůbec nemusíte číst stohy knih a studovat dlouhé roky, jako jsem to dělal já. 

Potvrzují to stovky mých klientek, které dokázaly změnit svůj přístup k výchově a teď si užívají pohodové rodičovství.

Ve své praxi vidím, že nejlepších výsledků dosahují rodiče, kteří jsou laskaví a zároveň důslední ve svém přístupu. 

Naše unikátní Metoda laskavé důslednosti™ vám dokáže zachránit vztah s dětmi a přinese vysněnou pohodu do vaší rodiny (pokud aplikujete do praxe).

Z výchovného “pekla” k domácí pohodě

Před pár týdny jsem měl na konzultaci rodiče, kteří jejich slovy zažívali doma “peklo”. Starší bráška (4 roky) soustavně bil mladší sestřičku (2 roky) a oni vůbec nevěděli, co s tím. Připadalo jim, že je jejich starší syn nemístně agresivní a nechce mladší sestřičku přijmout.

A byla to pravda… Bohužel tatínek pracoval do pozdního odpoledne, den co den, a maminka byla na děti sama. Během dne mnohokrát zvyšovala hlas na staršího syna, protože musela kojit holčičku a on chtěl pozornost, potřebovala jí uspávat a on chtěl pozornost…

Maminka byla frustrovaná, zoufala si, že to nezvládne, že musí na staršího syna křičet, aby poslechl. Střídaly se u ní stavy vzteku a také lítosti nad situací, protože si výchovu dětí takto nepředstavovala.

Několikrát během našeho setkání mi povídala “moje děti jsou náročné”.

Nejprve jsem mamince řekl příměr, který v těchto situacích rád používám. Představte si, že by si manžel domů přivedl mladou krásnou ženu a vám by sdělil: „odteď tu s námi bude bydlet a měj ji ráda.“ A v průběhu dní byste pozorovala, jak se s ní objímá, jak se na ni směje, jak o ní pečuje, jak s ní usíná… Jak by vám bylo, a jak byste ji měla ráda???

Maminka můj příklad rychle pochopila a sama si uvědomila, kolikrát za den svého staršího syna nějakým způsobem odmítne na úkor mladší dcery. Uvědomila si, jak hodný byl starší syn, když měl její plnou pozornost, a jak příchod mladší dcerky ovlivnil chod celé rodiny. 

Vysvětlil jsem jí Metodu laskavé důslednosti™, a také jsem jí prozradil pár zákonitostí, které ve výchově já sám používám, a které fungují stovkám mých klientek.

Sešli jsme se ještě párkrát s těmito rodiči a ladili jsme laskavě důsledný přístup podle naší metody. Za půl roku mně maminka celá šťastná volala, že ji přístup laskavé důslednosti zachránil “nervy”, vztah s dětmi a v konečném důsledku i vztah s manželem.

Co se změnilo a je dneska jinak?

 • ve výchově dětí začala používat laskavě důsledný přístup, což mělo za následek, že se zklidnila a tím se zklidnily i děti
 • Maminka si uvědomila rozdílný přístup k výchově chlapců a dívek
 • Maminka začala používat techniku pro řešení konfliktů, kdy nehledala viníka, ale začala se zajímat o to, co se stalo
 • Bití mezi sourozenci ustalo, protože rodiče pochopili, že nemůžou tak malé děti nechávat bez dozoru jen tak
 • Celkově se atmosféra doma zklidnila a začala být mnohem pohodovější k radosti všech

I vy můžete být další úspěšný příběh, pokud aplikujete naší unikátní Metodu laskavé důslednosti™ ve svém přístupu k výchově svých dětí. Čtěte dál a ukážeme vám jak.

Klíčem je laskavá důslednost

Výchova dětí a jejich příprava na život v dospělosti je tím nejzodpovědnějším, nejnáročnějším, ale zároveň i jedním z nejkrásnějších životních úkolů každého člověka, každé rodiny i celé společnosti. A jelikož se nikdo z nás nenarodil ani dospělým, ale ani rodičem, tak najednou zjistíte, že stačí pochopit pár základních zákonitostí a odpadnou vám trvalé problémy s odmlouváním, vztekáním, odporem k oblékání atd. 

Proto bych i vám rád představil naší unikátní METODU LASKAVÉ DŮSLEDNOSTI™.

Je klíčové být:

laskavý k sobě i k dětem

a ZÁROVEŇ

být důsledný k sobě i k dětem

Co by vám přineslo použití

Metody laskavé důslednosti™ u vás doma?

 • Kdybyste si byli 100% jistí, že vychováváte šťastné, sebevědomé a spokojené dítě. (A vy víte, že ať se stane cokoliv, budete mít krásný vztah.)
 • V okamžiku, když budou mít vaše děti konflikt, budete přesně vědět, co máte dělat. (Už byste nemuseli tápat a mít výčitky z nezvládnuté situace.)
 • Když budete vědět, kdy více použít laskavost, a kdy zase více důslednost. (Aniž byste narušovali váš vztah s dítětem.)

Jaký by to byl pocit...

 • ...kdybyste se na sebe se svým dítětem mohli spolehnout a důvěřovali si? (A měli tak pohodový vztah bez křiku a napětí po celý život.)
 • ...kdyby vaše dítě bylo šťastné a umělo se radovat z maličkostí (Život je o tom být radostný a šťastný, že?)
 • ...když vaše dítě bude umět komunikovat nepříjemná témata (Což je základ zdravé komunikace v rodině.)

Proto jsme připravili on-line kurz

Jak vychovat chlapečka,

jak vychovat holčičku

Jak vychovat chlapečka/holčičku

Kurz vám pomůže dosáhnout domácí pohody s dětmi bez křiku a napětí tím, že pomocí Metody laskavé důslednosti™ dokážete s dětmi komunikovat, aniž byste ztráceli jejich důvěru (a vychovali z nich sebevědomé děti).

Kurz je nabitý AHA momenty, kdy se budete zamýšlet nad svým přístupem a budete si říkat

Proč jsme to nevěděli dříve?!

On-line kurz Jak vychovat chlapečka,

jak vychovat holčičku vám ukáže

Kurz je speciálně vymyšlený pro maminky. Víme, že čas je každé mamince velmi drahý. 

Proto nemáme hodinové, zdlouhavé přednáky s omáčkou, ale jdeme přímo k věci. Celkem kurz obsahuje 66 videí rozdělených do 7 týdnů. Ale neděste se. Jednotlivá videa lze zhlédnout za několik minut. Součástí kurzu jsou i MP3, tak abyste mohli poslouchat kurz třeba v autě, při vaření nebo když věšíte prádlo.

Týden 1 - Přemýšlíme o výchově

 • Jak funguje naše rodina?
 • Jak si rozumíme v otázkách výchovy?
 • Jak jsme na tom s důvěrou?

Týden 2 - Co bychom měli vědět jako dobří rodiče?

Ukázka z kurzu - Jak na pláč dítěte

 • Energie je klíčová, řekněte si o pomoc
 • Uspávání dětí, jak na pláč, děti a jídlo, děti a oblékání
 • Dítě kopíruje své vzory
 • Co znamená být dobrým rodičem 
 • "Zlobení dítěte" = nerovnováha
 • Úpravy domova pro potřeby dítěte 
 • Děti a školka, socializace dětí 
 • Role táty a role maminky (+principy a hierarchie)

Týden 3 - Už nám to roste!

 • Vývoj dětí z pohledu pohybu a vývojová období
 • Obranné mechanismy 
 • Dárky a oslavy, tlak sociální skupiny 
 • Zženštilí muži a tvrdé ženy 
 • Zájmové kroužky 
 • Kapesné 
 • Domácí práce 
 • Nastavování hranic

Týden 4 - Co by rodiče měli vědět o důvěře

 • Nesrovnávejte děti
 • Ono si zvykne...
 • Říkání pravdy, lhaní, omluvy, poděkování
 • Co narušuje důvěru
 • Příkazy, zákazy, když se zeptá 
 • Sebevědomí 
 • Svět očima dítěte
 • Obnovení důvěry u pubertálních dětí
 • Kontakt mezi rodiči 
 • Dospělí rodiče, dospělé děti

Týden 5 - Sourouzenci

 • Sourozenci - úvodní zamyšlení
 • Starší bráška, mladší sestřička
 • Starší sestřička, mladší bráška
 • Dva a více chlapců
 • Dvě a více holčiček

Týden 6 - Rozvody/Rozchody

 • Komunikace rozvodu dětem
 • Dítě nechce k ex-partnerovi
 • Dítě nepřijímá nového partnera
 • Dítě odmítá mě
 • Návrat dětí
 • Ex-partner nepřijímá děti
 • Jak si maminka samoživitelka najde mužský vzor

Týden 7 - Trénink komunikačních technik

 • Metoda Sandwich
 • Rozvojový proces
 • Popisná zpětná vazba
 • Žádost o pomoc
 • Výměna rolí
 • Co se nám líbí
 • Uzavírání dohod
 • Mediace

Specifika Metody laskavé důslednosti™

Učím rodiče, jak být důsledný, ale zároveň laskavý, aby děti cítily bezpečí milujících rodičů, ale zároveň oporu v hranicích, které dětem uvnitř dávají svobodu. Proto součástí kurzu je vše o Metodě laskavé důslednosti™.

Videa pomohou rodičům, kteří jsou velmi kritičtí a dítě hned trestají i rodičům, kteří dovolí dětem téměř vše a pokládají to za respektující přístup. Bohužel jim uniká, že dítě se nemá o co opřít a je vnitřně neklidné.

 • Dozvíte se, proč je důležité být laskaví a přesto důslední?
 • Úvod do Metody laskavé důslednosti™
 • Metoda laskavé důslednosti™ k sobě
 • Metoda laskavé důslednosti™ k dětem

Odhalte, jak mít doma pohodu se svými dětmi bez křiku a zákazů

(pomocí změny komunikace)

A mějte doma konečně pohodu.

On-line kurz  Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku

5 900 Kč

(Standardní cena kurzu)

3 390 Kč

BONUSY, které vám pomohou:

#BONUS č. 1

On-line poradna o výchově

(aneb odpovědi živě na vaše otázky)

Měsíčně vysíláme on-line poradny, abychom odpověděli na jakýkoliv váš dotaz.

Naše zkušenost ukazuje, že ti, kdo se ptají nejvíce, mají nejlepší výsledky.

A jak on-line poradna funguje?

 • každá poradna je zaměřená tématicky
 • před vysíláním nebo během něho máte možnost položit dotaz
 • pokud on-line poradnu nestihnete, můžete se podívat na záznam

#BONUS č. 2 

Archiv on-line poraden

(aneb 1 000 odpovědí na 1 místě)

Někdy se stane, že živé vysílání nestihnete. Proto jsme vytvořili archiv všech položených otázek včetně odpovědí.

Abyste se neztratili v záplavě dotazů, funguje vyhledávání dle klíčových slov a jednotlivých otázek.

Co v archivu najdete:

 • Odpovědi na více než 1 000 otázek na 1 místě
 • Pod každou on-line poradnou je seznam položených dotazů
 • Ke každému dotazu je přiřazený čas, kdy otázka zazněla (můžete na něj kliknout a ušetřit čas)

 

#BONUS č. 3

Uzavřená facebooková skupina

(aneb získejte podporu)

Kurz o výchově od Dovychovat

Na své problémy nejste sami!

Svůj dotaz můžete položit písemně v uzavřené skupině a získat zpětnou vazbu ostatních. Vytváříme živou komunitu.

Zároveň si můžete přečíst již položené dotazy, či je vyhledat dle klíčových slov.

Zde je přehled všeho, co dnes získáte

Souhrn kurzu Jak vychovat ch/h

Pojďte se zbavit nepohody ve vaší rodině

S námi nic neriskujete

100% garance vrácení peněz

Naše standardní garance vrácení peněz je 14 dnů. Pokud do 14 dnů od vstupu do kurzu Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku nebudete přesvědčení o tom, že to byly nejlépe investované peníze do vaší rodiny za posledních několik let a pokud zjistíte, že vám v životě nepomůže Metoda laskavé důslednosti™...vrátíme vám peníze.

Případné vrácení peněz bude probíhat takto:

 1. Napište nám na .@h..QD.6@p.w@4oo@k.@d.35p.Gy@1YpoI@..Ia@E@rRJ1Wc0aA8X@@@WT3j@D7.dmo@@ie.Ni6v.@r07Zpy.@c.FA@40@n@.h.@o.Z.@9@9v8@fz.@p4aRtIJ.9.@6@im..DIc7@aZYPz.@.X697J@.
 2. Přiložte vyplněné pracovní sešity z kurzu.
 3. Napište, že vás to v neobohatilo a my vám vrátíme peníze.

Za našim kurzem a unikátní Metodou laskavé důslednosti™ si 100 % stojíme. Víme, že díky nim jste schopní mít pohodu jak v sobě tak i s dětmi (pokud aplikujete získané poznatky do praxe).

Z našich zkušeností s klienty plyne, že práce na sobě a změně přístupu k životu není pro každého

Kurz NENÍ pro vás pokud:

 • máte výmluvy, proč změna není možná (prostě se vám nechce)
 • pokud vám vyhovují zkratky ke klidu – křik na děti, vyhrožování, zastrašování, manipulace či fyzické tresty (věříte, že model staré výchovy je funkční)
 • je vám lhostejný osud vašich dětí, a co z nich vyroste (vy jste také přece nějak vyrostli)

Náš kurz o výchově je pro vás pokud:

 • přejete si opravdu změnu a čas si najdete, chcete mít ze sebe dobrý pocit, že se snažíte situaci změnit
 • vnímáte potřebu začít TEĎ a nečekat AŽ děti vyrostou, protože každá chvíle, kdy nezačnete, je ztracená chvíle
 • pokud chcete ze svých dětí vychovat zodpovědné jedince a být pro ně vzorem (děti budou mít pevný základ do života o který se budou moci kdykoliv opřít...)

Možná máte nějaké otázky?

Jak a kde to bude probíhat?

Celý kurz (včetně on-line poraden) bude probíhat on-line. Po zaplacení vám na e-mail přijdou odkazy s přístupem do členské sekce. Nemusíte fyzicky nikam chodit. Záleží na vás, kdy budete videa sledovat.

Jak dlouho to bude trvat?

Kurz je rozdělen do 7 týdnů. Každý týden se otevírá po 7 dnech. Ihned po zaplacení můžete zhlédnout bonusy, které máte k tomuto tréninku a 1. týden kurzu s úvodními zamyšleními.

Budu to stíhat?

Záleží jen na vás, kdy si uděláte čas. Přístup ke kurzu máte na rok, což je dostatečně dlouhá doba, abyste to celé stihli absolvovat a aplikovat do svého života.

Co k tomu budu potřebovat?

Stačí papír a tužka, nebo nějaký zápisník. Plus samozřejmě váš čas, energie a otevřená mysl novým poznatkům 🙂

Co když mi to vůbec nic nedá?

Pokud vám to nic nedá, tak nám napište na .@h..QD.6@p.w@4oo@k.@d.35p.Gy@1YpoI@..Ia@E@rRJ1Wc0aA8X@@@WT3j@D7.dmo@@ie.Ni6v.@r07Zpy.@c.FA@40@n@.h.@o.Z.@9@9v8@fz.@p4aRtIJ.9.@6@im..DIc7@aZYPz.@.X697J@, pošlete nám svoje vyplněné jednotlivé úkoly a my vám pošleme vaše peníze zpátky. Máte na to 14 dnů od zakoupení kurzu.

Organizační záležitosti

Organizace: Po zaplacení budete mít ihned přístup k bonusům a k 1. týdnu kurzu s úvodními zamyšleními. Kurz je rozdělen na 7 týdnů, které se budou otevírat postupně po 7 dnech. Kurzem vás provede psycholog Milan Studnička.

Čas: Záleží jen na vás, kdy se budete kurzu věnovat. Máte to ve svých rukou.

Cena: 3 390 Kč

Přístup: Obsah je pro vás přístupný po dobu 1 roku. Dle našich zkušeností je to dostatečně dlouhá doba na změnu a převedení poznatků do vlastního života. Život utíká a děti rostou, opravdu není na co čekat.

Milan Studnička se synem

Osobní vzkaz od Milana Studničky

Když jsem před narozením svého syna přemýšlel nad tím, jak bych si jednou představoval náš vztah, měl jsem velké sny. Ale ani náhodou by mě nenapadlo, že po 14 letech bude tak krásný, plný důvěry a pohody.

Odmala jsem přistupoval ke svému synovi jinak, než bylo v mém okolí obvyklé a hodně lidí mě odrazovalo. "Nemůžeš s ním diskutovat! Děti se musí potrestat! Ten ti jednou bude skákat po hlavě a bude to grázlík!" Nic z toho se nenaplnilo.

Celou dobu jsem se s rodinou snažil budovat v synovi zodpovědnost díky našemu příkladu, dialogu a pohody. Roky letěly jako vítr a z malého chlapce se vyklubal dospívající mládenec, který má neustále dobrou náladu, dokáže komunikovat, je poctivý v tom, čemu se věnuje. 

Má vlastní kapelu, sportuje, poctivě se připravuje do školy. Ale hlavně, panuje mezi námi obrovská důvěra a neskutečná pohoda. Každému rodiči bych moc přál, aby zažíval alespoň zlomek toho, co každý den prožívám doma a užíval si toto pohodové rodičovství... 

Pojďme si zrekapitulovat, co vše získáte:

Jak vychovat chlapečka/holčičku
Souhrn kurzu Jak vychovat ch/h

Pojďte mít doma pohodu se svými dětmi!

Vyplňte svou objednávku zde:

Co všechno získáte:

 • Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku
 • Metoda laskavé důslednosti™- úvod
 • Metoda laskavé důslednosti™- k sobě
 • Metoda laskavé důslednosti™- k dětem
 • Bonus #1 - On-line poradna o výchově 1x měsíčně
 • Bonus #2 - Archiv on-line poraden
 • Bonus #3 - Uzavřená skupina na facebooku

Vaše platba je v bezpečí

Používáme zabezpečenou platební bránu ThePay.