Mgr. Lenka Trkalová

Pomáhám manželům nalézt konstruktivní řešení v otázkách rozvodu.

Celý svůj život tíhnu ke sportu a spravedlnosti. Řídím se principy Kalokagathia. Nejprve jsem se věnovala vrcholovému sportu, následně komplexně a naplno advokacii.

Nyní se specializuji na sport v jeho rekreační formě a advokacii vykonávám formou specializace a spolupráce se specialisty napříč různými obory. V obojím uplatňuji svou lásku ke kreativitě, touhu po dokonalém výsledku a radost z kvalitně odvedené práce.

Jako malá holka jsem začala hrát házenou, protože ji můj táta trénoval, ale uvnitř jsem cítila, že to není sport pro mne. A tak jsem v 16 letech sebrala odvahu a vybrala si sport, který mě opravdu bavil. Sportovní aerobik, vrcholová úroveň.

Dařilo se mi velmi dobře. Tou dobou jsem studovala na gymnáziu, díky kterému jsem si uvědomila, že jsem uvízla ve spárech systému a něco není v pořádku.

Následovalo studium práva, částečně po vzoru mého otce (specialista na rodinné právo), ale uvnitř jsem cítila, že klasická advokacie v její obecně známé sporné podobě není povolání pro mne. Vadily mi spory jen pro princip. Přesto jsem nastoupila do advokátní kanceláře, posléze ještě dodělala advokátní zkoušky a zahájila samostatnou advokátní praxi.

Podlehnout systému je snadné...

Vždy jsem toužila po vědění, bavilo mě učit se. Velký tlak na výkon ve škole i ve sportu a fakt, že nemůžu být stoprocentní v každém oboru, mne dostával pod stres do takové míry, že jsem skončila s únavovým syndromem a bolestmi zad takové intenzity, že jsem mnohdy zůstala ležet v posteli celý den.

Také jsem vždy jsem chtěla pracovat s dětmi, podporovat jejich přirozenou touhu po vědění a pomáhat jim v objevování a dosahování vlastních cílů. Ovšem věděla jsem, že pedagogika není tím směrem, jakým bych se chtěla ubírat.

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem pochopila souvislosti a našla svou cestu. Uvědomila jsem si, jak velký vliv na dítě má prostředí, ve kterém žije, rodinné klima i psychická odolnost. Pochopila jsem, jak důležité je rozklíčovat svůj potenciál a v neposlední řadě, jak snadné je podlehnout systému a jak těžké je se z jeho vlivu vymanit nebo jít proti proudu.

Po mateřské dovolené nabraly události rychlý spád a konečně jsem sebrala veškerou svou odvahu, sílu i pokoru a začala se naplno věnovat záležitostem, které mi dávají smysl a rovněž těší. Potkala jsem prima lidi, se kterými nyní spolupracuji a shodou okolností i Milana Studničku, se kterým jsme si okamžitě názorově sedli a naše vize propojili.

Zložila jsem projekt Rozvod2go.online, projekt TeachPoint (projekt založený na sebeřízeném a distančním vzělávání) a působím jako ředitelka inBee s.r.o. 

Jak ve sportu, tak v profesním životě jsem zažila spousty pádů a vzestupů, potkala mnoho lidí různých charakterů. Naučila jsem se úspěch přijímat s pokorou, z chyb se poučit a že cesta je cíl. Patrně díky těmto principům a neutuchající víře v dobrý úmysl veškerých činů, jsem svého cíle pokaždé dosáhla. Stejný přístup uplatňuji i ve vztahu ke klientům.

Jsem velice vděčná, že se mohu věnovat práci, která mě baví a spolupracovat s lidmi, se kterými mě pracovat baví ještě víc. Dokonce i v přírodě, kterou tak miluji. Konečně se ráno probouzím a těším se na každý den.

Dosavadní profesní praxe

 • Ředitelka společnosti INBEE s.r.o. a projektu Limacta
  CEO: Advice.CZ Solutions s.r.o., Information Systems Factory Group s.r.o.
 • Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
 • Samostatná advokátní praxe
 • Advokátní kancelář Rychetský Hlaváček Krampera & partneři

Moje sportovní úspěchy

 • Trenérka sportovní přípravky dětí
 • Instruktorka různých forem cvičení (trx, bosu, jóga)
 • Vícemistryně světa ve sportovním aerobiku (teamy)
 • Mistryně Evropy ve fitness aerobiku
 • Mistryně ČR ve sportovním aerobiku (páry), reprezentace ČR 1998–2004

Potřebujete právní pomoc? Kontaktujte mě