Smyslem projektu Dovychovat je

 • více vnímat děti a především rozdílnosti mezi chlapečky a holčičkami
 • ukázat, jak si udržet radostné naladění co nejvíce dní v roce
 • uvědomit si roli muže a ženy, což je základem pro pohodu v životě a v rodině

Kdo jsme...

lidé z masa a kostí jako jste vy!

Spoluzakladatel projektu, psycholog

Milan Studnička

Věnuji se problémům každodenního života a pomáhám lidem pochopit, jak ze všedních starostí udělat každodenní radosti.

"Dovychovat mi dává obrovský smysl, protože učí lidi svůj život radostně prožívat, ne jen ve stresu přežívat."

Sláva Černý
Spoluzakladatel projektu, lektor

Sláva Černý

Pomáhám mužům psychicky zesílit a být oporou pro své ženy, děti a okolí. Zároveň pomáhám s chodem celého projektu. Vnímám, jak je důležité začít u sebe a zpracovat si svoje vlastní životní témata. 

"Mám ohromnou radost, že projektem Dovychovat pomáháme mužům a ženám si uvědomovat své role, což je základ pohody a radosti doma."

Osobní rozvoj, koučka, lektorka

Olga Studničková Šípková

S Dovychovat jsem se setkala právě v době, kdy jsem se před léty potřebovala sama „dovychovat“ na své životní cestě. Práce na sobě přerostla časem na pomoc druhým. Pracuji zde jako lektorka pro osobní rozvoj a jako koučka, kdy pomáhám jednotlivcům, aby si splnili své sny na cestě k větší radosti ze života.

"V Dovychovat vidím neskutečný význam. Není nic krásnějšího než pomáhat lidem najít naplnění ve všech oblastech života."

Strategie, grafika a marketing - na rodičovské

Monika Černá

Dovychovat je mým životním stylem. Spolu-tvořím strategii nejčastěji s mým manželem, přicházím stále s novými nápady, které dáváme v týmu do konkrétní podoby. Snažíme se o to, aby se myšlenky co nejvíce dostaly k ostatním a pomohly zlepšit jejich životy. Konkrétně tvořím obsah, můžete se se mnou setkat v Klubu, na facebooku či instagramu. Stojím také za grafickou tváří projektu.

"Nikdy není pozdě začít. Nejlépe u sebe. 🙂 Nejvíce mi pomohlo uvědomění, že to mám ve svých rukách. Sama jsem byla na dně, od kterého se mi postupně podařilo odrazit díky Slávečkovi a přátelům z Dovychovat, vztahy s dětmi se posunuly do jiné dimenze. Tak, jak se zlepšil život mně i mým dětem, může i vám. Naše rodina vše opravdu žije."

Strategie, marketing, analytika, HR

Petra Plimlová

Na vlnu Dovychovat jsem naskočila v roce 2018. Moc mi to pomohlo stát se maminkou, jakou si moje děti zaslouží. V Dovychovat vytvářím marketingové strategie, jsem specialistkou na reklamy a analytiku a setkáte se se mnou i u výběrových řízeních.

Snažím se, aby se myšlenky projektu Dovychovat dostaly k těm, kterým mohou pomoci. Tak, aby si více rodičů mohlo uvědomit, že vše začíná právě u nich.

"Dovychovat pro mě znamená odvahu vzít svůj život plně do svých rukou."

Moderátorka - Lenka Kultová_úprava
Junior marketing specialistka

Lenka Kultová

Pamatuji si, jak jsem jednou večer seděla a koukala na ty moje dva kluky a říkala si: „vždyť já vůbec neznám klučičí svět, co já s nimi budu dělat“. A druhý den na mě na Facebooku vyskočilo Dovychovat a já ho už nepustila!

Přes pochopení klučičích i holčičích duší jsem se dostala až k pochopení sebe samotné a vyléčila tu malou holčičku uvnitř sebe. Jsem vděčná, že s vámi můžu v rámci moderace sdílet své zkušenosti.

Tento citát mě na mé cestě teď provází:

„Existují jen dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít!

Podpora

Petra Bedečová

Když se na Dovychovat někdo obrátí e-mailem, většinou se obrátí na mě. Najdete mě na podpoře – e-maily. Nejsem moc teoretik, ale hlavně praktik a v Dovychovat je spousta nástrojů, díky kterým jsem se sama posunula na své životní cestě a za to jsem moc ráda. Vidím svět jinýma očima, hodně věcí se mi objasnilo a otevřely se mi nové dveře.

"Dovychovat mi dává smysl a mám vyzkoušeno, že funguje. Jsem opravdu ráda, že jsem součástí tohoto projektu a mohu pomoci otevřít oči či dveře i ostatním."

Administrativa

Martina Černá

Do Dovychovat mě přivedla touha zbavit se ve výchově zažitých vzorců z dětství a mít se syny skvělý vztah. Uvědomila jsem si, že vše začíná u mě, a proto jsem začala pracovat nejdříve na sobě a snažím se o to neustále.

 Funguji jako administrativní podpora všem z celého týmu - tedy těm, kteří nám trpělivě pomáhají na naší lepší cestě životem.

"Celý projekt mi dává obrovský smysl a je mi velkou ctí, být jeho součástí."

Administrativa

Zuzana Sajfrtová

Již dříve jsem se začala zabývat osobním rozvojem, ale až v Dovychovat jsem našla kontréktní nástroje, jak na sobě pracovat. Mým snem je být laskavá žena a maminka, mít doma ze synů parťáky, co se nebojí říct svůj názor a muže, o kterého se mohu opřít.

V Dovychovat pracuji jako administrativní podpora nejen týmu ale i vaše, abyste vždy našli to, co právě potřebujete a měli neustále čertstvé informace. Těší mě, že mohu dělat práci, která mi dává smysl a pracovat v týmu lidí, kteří jsou na stejné vlně.

"Komunikace je základ všech vztahů a já se jí nyní konečně učím."

Podpora, moderátorka

Zuzka Kinclová

V Dovychovat pečuji o moderování FB skupin, pomáhám rodičům řešit jejich problémy s výchovou i osobním rozvojem. Sdílím vlastní zkušenosti a informace nabyté dlouholetým členstvím v klubu. 

„Projekt Dovychovat mi dal recept, jak vzít život do vlastních rukou a nenechat se jím jen vláčet. Dal mi klid a vyrovnanost. Zachránil mi vztah s dětmi i lidmi okolo. Dal mi odvahu zkoušet nové věci a plnit si sny.“

Moderátor

Daniel Klotz

 K Dovychovat nás se ženou přivedla kamarádka, které projekt pomohl zesílit a vyřešit složitou životní situaci. Dovychovat mě od té doby neustále posouvá a pomáhá zlepšovat komunikaci a celkovou pohodu v naší rodině.

Chci být mužem, o kterého se žena může opřít a tátou, se kterým děti rády tráví volný čas. V diskuzní skupině Dovychovat se snažím předat rodičům své zkušenosti získané v tomto projektu.

„Principy, které Dovychovat sdílí, mi dávají obrovský smysl a hlavně (pro mě jako pragmatického chlapa) fungují a věřím, že mohou i ostatním zlepšit život.“

Moderátorka - Pavla Cinádrová
Moderátorka

Pavla Cinádrová

Dovychovat jsem objevila v roce 2019. V té době jsem byla bezradnou maminkou dvou chlapečků. Hledala jsem "návod" jak na ně. Vstoupila jsem do kurzu Dovychovat a poctivě poslouchala přednášky. Začala jsem na sobě pilně pracovat. Časem jsem viděla obrovskou změnu v celé naší rodině.

Velké díky patří mému staršímu synovi, který je mým velkým učitelem. Bylo to právě jeho chování, které mě nasměrovalo na tuto cestu.

„Projekt Dovychovat mě mimo jiné naučil, jak si vážit sama sebe, nastavit si své hranice a zůstat přitom laskavá.

Moderátorka - Nikol Turková
Moderátorka

Nikol Turková

Kouzlo projektu jsem poznala na jaře 2021 a přivedl mě k němu zájem o výchovu dětí. Po vstupu do Klubu dovychovaných rodičů jsem zažila spoustu "Aha momentů", které mi pomohly si uvědomit, že každý máme plnou zodpovědnost za svůj život a energii...a že je potřeba "dovychovat nejdřív sebe". A tak jsem se mimo jiné zaměřila na osobní rozvoj.

V diskuzní skupině tak sdílím své zkušenosti jako jedna z moderujících. Pocit, že mohu někoho nasměrovat, mě naplňuje. 

„Přála bych opravdu každému, aby se dostal k principům a nástrojům Dovychovat, protože mají obrovský myšlenkový přesah.“

Kdo ještě přispěl?

 

 • Jana Šestáková - korektury
 • Ondřej Havelka - začátky projektu + návrh současného loga
 • Bára Černíková - korektury a stategie
 • Petr a Marta Popelkovi - natáčení a střih videa
 • Ondřej Pláteník - programování a nastavení webu
 • Martin Pohořelý - finance
 • Milan Studnička nejst. - rozdílné principy mužů a žen
 • Helena Veselá - marketing
 • Michal Cílek - audiovizuální nastavení
 • Alžběta Slavíčková - pomoc s poradnami
 • Bohunka Jandečková - grafika
 • Lucie Le Roux - grafika

Nechte si poslat informace o výchově chlapečků