Olga Studničková Šípková

 koučka, moderátorka a lektorka zdravého pohybu

Vše začíná v dětství

Narodila jsem se proto, abych se mohla smát, pohybovat, rozdávat lásku, vymýšlet ptákoviny a vůbec...prostě se to tak mým rodičům podařilo. Byla jsem vždy veselá holka, která má ráda kamarády, od puberty víc kluky 🙂 a měla jsem k tomu hned víc důvodů..

Jednak jsem byla brzo hotová ženská a to se mi bohužel vymstilo, protože jsem dělala moderní gymnastiku a tam se prostě prsa a pořádnej zadek nenosí, no a ten druhý důvod souvisí právě s dětstvím v tomto sportu.

V moderce jsme byly samé dívky, soupeřily jsme mezi sebou a já, jakožto nenadaná gymnastka, jsem si do života odnesla uplakané vzpomínky z posledních míst a neurvalé připomínky trenérek, jak jsem tlustá a nemožná...

Život plný výkonů

S touto výbavou jsem později vstoupila do světa vrcholového sportu (sportovní aerobik) a posléze do světa šoubyznysu, televizních přenosů, neustálého porovnávání, hodnocení, sebekontrole... Svou hodnotu jsem se naučila ( bohužel) vidět hodně ve výkonu.

Úsměv se mi pomalu vytrácel, byla jsem stále velmi unavená a nevěřila jsem si. Vždy jsem říkala, že bych musela být mistryně vesmíru, abych měla správné sebevědomí.

Svým nasazením, neustálým každodenním výkonem, obrovským pocitem zodpovědnosti, rozhodnutím, že vše zvládnu, jsem se ve svých 42 letech dohnala až na antidepresiva. 

Měla jsem velkou touhu zvládnout své 2 role: domácnost se vším všudy, s péčí o barák a děti, a  svou velmi, fyzicky a psychicky náročnou práci. Bez chvil volna... Téměř bez dovolené...

Každý máme svůj příběh

Každý máme svůj příběh, kde se nám nit prolíná z dětství až do dospělosti. Já jsem zažila velkou změnu, kdy se z podceňované, poslušné holčičky stala známá žena z titulních stran magazínů. 

Vše má svůj rub a líc. Užívala jsem si určité satisfakce za tu velkou kritiku k mé osobě během puberty, úspěch mi voněl, otevřely se mi do dveře do světa podnikání...

Nikdy bych ale v té době nevěřila, jak mi ta zlatá medaile postupem času ztěžkne na krku...

Mediální svět, neustálé hodnocení, má sebekontrola a zodpovědnost za světový titul mi vzaly velký kus sebejistoty a i přes všechna ocenění, tituly, medaile  a úspěchy jsem zůstávala ženou, která si vlastně vůbec nevěří. A to jsem byla zejména maminkou dvou dětí...

Postupně se začala ve mně probouzet touha udělat nějaké kroky, vymanit se z toho kruhu, umět opustit stereotypní komfortní zónu...

Postupně jsem začala chápat, že vše, co mě potkalo, bylo velkým darem k tomu, abych se  vrátila sama k sobě a pro svou vnitřní spokojenost vnímala, co je pro mě v životě důležité. Začala jsem hledat odpovědi na otázky, jak navrátit energii a rovnováhu sama k sobě...

Neztrácet kontakt sám se sebou

 Uběhlo dalších téměř 8 let a můj život se rozhoupal. Naučila jsem se na sobě pracovat. Začala jsem psát a své myšlenky a dávat je na papír. Učila jsem se je uchopit a pracovat s nimi. Zejména pomocí nástrojů  a cvičení. Prošla jsem kurzy v projektu Dovychovat, absolvovala kurz na Akreditovaného kouče a postupně ve svém životě začala dělat kroky...

 • naučila jsem se ovládat strach. 
 • nevidím již tolik svou hodnotu ve výkonu. 
 • díky lepší komunikaci mám nádherný vztah se svými dětmi
 • naučila jsem se říkat, co se mi nelíbí.  
 • vnímám příběhy lidí a velmi jsem se osvobodila od souzení druhých.  
 • neutíkám, “neužívám si” roli oběti, ale řeším
 • naučila jsem se vnímat prohry a chyby jako neocenitelné zkušenosti

           Současnost

….po 20ti letech jsem opustila fitness centra, kde jsem svou roli posledních 10 let vůbec necítila a hodně mi to bralo energii

...začala jsem se zabývat duší a pomáhat lidem najít rovnováhu a radost ze života

...provdala jsem se za Milana Studničku a splnila si svůj sen, mít vedle sebe muže, o kterého se mohu opřít a kterého si velice vážím.  

 • ....píši blogy, knížky
 • ….přednáším na téma životní energie, strach, změna
 • …. stále cvičím:-) a organizuji víkendové pobyty i týdny u moře
 • ….věnuji se józe a své zkušenosti předávám dál

 ENERGIE, SMYSL, ZODPOVĚDNOST 

jsou slova, která mi od jisté doby rezonují každý den.

 O mých životních změnách píšu na svém blogu: https://www.sipkova.cz/blog/

 

Ráda vám pomohu

Ve své každodenní praxi mentálního kouče se setkávám s mnoha příběhy. Pokud vnímáte, že jste na mrtvém bodě a potřebujete se pohnout z místa, ráda vás provedu labyrintem vašeho života. 

Každý máme svůj život ve svých rukou a stává se, že máme pocit, že ho přestáváme ovládat. Já osobně vidím velké kouzlo koučinku právě v tom, že se nám postupnými kroky život opět vrací pod kontrolu.  My se pak můžeme  vědomě posouvat ke spokojenosti a radosti.

Vnímám, že není norma...

 • být stále unavený/á, bez energie a dobré nálady
 • vybuchovat a křičet na děti a svého partnera
 • mít strach udělat cokoliv jinak
 • neumět říct, co se mi nelíbí
 • být pod tlakem vnějšího prostředí aneb co si o řenou ostatní
 • neustále se podhodnocovat
 • mít tak málo dní, kdy vstávám s radostí 

Jak koučink probíhá?

V současné době v on-line formě, nejčastěji přes StreamYard. Před zahájením vám pošlu odkaz a vy se jednoduše proklikáte do naší virtuální místnosti.

Doba setkání je od 60 do 75 minut

Stačí ten první krok...

...a jste na cestě....

 • za lepší komunikací se svým partnerem a svými dětmi
 • ke zjištění co vám bere energii a následným řešením vliv těchto zdrojů co nejvíce zmírnit
 • za uskutečněním změny v pracovním prostředí
 • k uvědomění si svého potenciálu
 • k umění nastavení svých hranic
 • ....prostě k vnitřní harmonii a radosti...protože...

...proč nemít každý den zalitý sluncem?!

Jak vám mohu pomoci?

Moc ráda se s vámi spojím, probereme spolu vaší situaci, pojmenujeme záležitosti, které byste rádi změnili nebo posunuli. Pak už bude na vás zda se rozhodnete absolvovat další setkání, které vás budou s mou pomocí po jednotlivých krocích posouvat k vašemu snu nebo cíli.

Cenová nabídka:

 • jednorázová konzultace 2 000 Kč

A pokud jste se rozhodli něco změnit, vyplňte formulář na konci této stránky.

Co říkají mé klientky:

 

Jsem také spoluautorkou Letního kurzu pro ženy

 

Může úspěch zajistit lidské štěstí?  

Podívejte se na vysílání České televize

Vaše změna začíná tím, že mě kontaktujete

Toto je první krok. Stačí jen vyplnit pár řádek níže a odkliknout, tedy odeslat 🙂 Zavolám vám a domluvíme se, jak vám mohu pomoci.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.