Trápí vás období vzdoru?

Připadáte si někdy v koncích, protože vás dítě neposlouchá?

"Na moje dítě nic nefunguje..."

Často mi na konzultaci přijdou zoufalí rodiče, kteří mají problém s tím, jak se jejich dítě vzteká a vzdoruje. Mnohdy se dozvídám, že se rodiče snaží o respektující výchovu, ale nikam to nevede. Přečetli už několik knih o výchově, sledují na sociálních sítích populární lektory výchovy, ale na jejich dítě prostě nic nefunguje. Možná to také znáte...

 • Dcera dokouká pohádku a jakmile řeknete, že se vypíná televize, začne křičet a vztekat se.
 • Jdete se synem na hřiště, a když je třeba odejít, začne se vztekat a házet hračkami, že nikam nejde.
 • Doma slyšíte samé "Nechci!", "Nebudu!", "Nejdu!"

Nebo jdete s dětmi na nákup a jakmile se blížíte k pokladně, najednou to začne:

Syn: „Mami, já chci tohle lízátko.”

Máma: „Honzíku, my ale lízátka nekupujeme, jsou plná cukru a ten není vůbec zdravý."

Syn: „Mami, ale já ho chciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!"

Máma: "Ne, opravdu ti to lízátko kupovat nebudu."

Syn v tu ránu začne řvát a rozčilovat se: „Jááááááá chciiiiiii toooo lízátkooo!!!”

Vůbec nevíte, co máte teď dělat. Nejradši byste tam teď nebyl/a.  Trápíte se, jak jste situaci nezvládl/a. A nevíte, jak to teď vše dotáhnout do zdárného konce a nezbláznit se z toho.

Nejste v tom sami

Takových příběhů slýchám spousty. Rodiče to v dnešní době nemají jednoduché... Doba se mění. Nikdo nás neučil, jak být dobrým rodičem. Jak správně s dětmi komunikovat. Jak s nimi uzavírat dohody. Rady od tchýně či maminky mnohdy nezabírají, nebo v dnešní době už zcela nedávají smysl. A tak hledáte odpovědi ve facebookových skupinkách, webinářích zdarma... nebo prostě zkoušíte metodou pokus omyl.

Dnes je všude přemíra informací, což je na jednu stranu úžasné, na druhou stranu spousta rodičů neví čemu věřit.  Ani jakým směrem se dát... přitom jim unikají zcela jednoduché principy, které když pochopí, vzteku a vzdoru u dětí ubyde.

Jen si představte, jaké by to bylo

 • Když se dítě vzteká, víte, jak reagovat a uklidnit ho.
 • Už nemusíte na děti křičet a zároveň dokážete nastavit potřebné hranice.
 • Dítě přestává fňukat a vynucovat si první poslední.

Je to jen období, které přejde... nebo ne?

Možná si říkáte, že období vzdoru "je jen období, které SAMO přejde..."! Však se to tak i nazývá - období vzdoru. A to je třeba hlavně přežít...

Jenže co když vám řeknu, že je to trochu jinak... A že pouhý čas vzdor dětí nevyřeší.  Nebo že vzdor u dětí vůbec nemusíte zažívat...

Jsem psycholog Milan Studnička

Táta skvělého puberťáka. Při své práci pomáhám rodičům, aby mohli zažívat pohodu, radost a harmonii ve svých vztazích, ať už rodinných nebo partnerských. Stejně tak jako to mám já se svou rodinou, přáteli i kolegy.

A díky svým mnohaletým zkušenostem jako psycholog a lektor projektu Dovychovat, vám rád vysvětlím, jak je to s tím vztekem a vzdorem...

Vztek je přirozená emoce dítěte na nepříjemný podnět.

Dítě staví věž z kostiček, ta mu spadne a dítě se začne vztekat. Nakreslí obrázek, nepovede se mu a začne se vztekat. Nebo chce dcerka po mamince zmrzlinu, maminka řekne ne (neboť už jednu měla), takto to opakuje třikrát a dcerka se začne vztekat.

V mnoha případech tyto situace mohou rodiče ovlivnit. Kdyby věděli, jak na to, vztek by nemusel být tak častý.

Vzdor je negativní postoj dítěte vůči dospělému člověku (rodiči).

Vzdor si bohužel získáváme svým přístupem k dítěti. Dítě je předurčené k tomu, následovat dospělého, který je jeho vzor a kterému důvěřuje. Dítě se na dospělého naladí a baví ho s ním trávit čas, respektovat jej.

Pokud však rodič na dítě často tlačí, křičí, rozkazuje, přikazuje, nerozumí jeho potřebám... pak si dítě vytváří vůči rodiči vzdor.

Podívejme se na to z té dobré stránky - jde to řešit! Dítě nám jen dává zpětnou vazbu na náš přístup. Ale nebojte, jde s tím krásně pracovat! Když změníte svůj přístup a začnete používat ověřené metody výchovy dětí, důvěru dítěte opět získáte a vzdor časem zmizí.

vzdor15

A já vám na základě zkušeností svých i svých klientů mohu říct:

Spoustě vzteku u dětí se dá předejít.

Vzdor dětí u vás doma vůbec nemusí nastat 🙂

A pokud vaše děťátko vzdoruje, jde to řešit. Stačí změnit přístup a děti se začnou měnit před očima.

Jenže já už z těch scén někdy fakt nemůžu...

Mnoho rodičů si neví rady se vztekem a vzdorem svých dětí. Slýchám to dnes a denně na konzultacích. Možná to máte podobně.

Potřebujete dovařit oběd. Nebo douklidit pokoj. Jenže dítě máte pořád přilepené jako kouli u nohy. Jemné a laskavé "Ne, teď nemůžu!" nezabírá, dítě se vám po chvíli začíná vztekat.

A ve chvíli, kdy se dítě začne vztekat, začnou vám naskakovat automatické vzorce chování, které jste převzali po svých rodičích. Nejprve se možná snažíte s dítětem domluvit. Vysvětlit mu, proč se mu teď nemůžete věnovat nebo proč jeho chování není vhodné. Prosíte. Žádáte. Opakujete vše desetkrát. Ale nakonec skončíte u prosazování svého názoru křikem, zákazy a příkazy.

Jenže přesně tyto zákazy, příkazy a křik prohlubují nedůvěru vůči rodiči a ve své podstatě vedou ke vzdoru dětí. A proto vám ve své podstatě vůbec nepomáhají toto náročné období zvládnout.

Poodhalím vám jednu z úžasných metod, která velmi pomáhá rodičům malých dětí v období vzdoru.

Začněte tím, že své "Ne, teď nemůžu" nebo "Ne, to nejde" nahradíte metodou Odmítnutí přijetím

Odmítnutí přijetím je krásný komunikační nástroj, který ukáže dítěti, že máte enormní zájem o jeho potřeby, i když na něj zrovna teď nemáte čas či prostor. Díky tomu dítě nemá pocit odmítnutí a postupně se učí chápat vaše potřeby.

Možná někdy zažíváte frustraci z toho, že za vámi běhá malé dítě s nejrůznějšími požadavky a vy jej v průběhu dne musíte opakovaně odmítnout…

“Maminko, pojď se podívat…”

“Teď nemůžu, miláčku…”

“Maminko, pojď si hrát…”

“Teď nemůžu, zlatíčko…”

Kolik takových momentů dítě za den/týden zažije? Některé děti mohou zažívat i desítky odmítnutí, ať už od své maminky nebo od svého tatínka. Přitom právě pocit odmítnutí v dětech vyvolává silnou frustraci, která může vést k celé řadě problematických situací. Děti se mohou dostávat častěji do emocí, vztekají se a doma je to rázem značně náročné.

Metoda odmítnutí přijetím jednoduše znamená, že potřebu dítěte neneguji, ale přijmu. A až později odmítnu.

Přečtěte si příběh jedné maminky, která udělala změnu a s dětmi jí to začalo opět fungovat

Na konzultaci ke mně přišla Katka, maminka dvou dětí - pětiletého chlapečka a tříleté holčičky. Měla pocit, že se z nich brzy zblázní. Popisovala mi, jak jí vadí každodenní vztekání a vzdor jejích dětí.

Maminka byla na děti přes den sama, a tak se jim nemohla věnovat 24/7. Potřebovala uvařit, uklidit, postarat se o zahradu. A tak především mladší dcerku velmi často odmítala a prosila, aby si šla hrát na chvíli sama. Dcerka však neustále chodila za maminkou dokola, a čím častěji se to dělo, tím byla maminka bezradnější. Až každé vaření oběda končilo křikem maminky a slzami dcerky. Maminka si to pak vyčítala, ale neviděla cestu, jak z toho ven.

Její syn zase nerad ráno vstával do školky. Ráno měl nachystané oblečení, ale místo oblékání si pořád hrál. Pro maminku bylo každé ráno neskutečný stres, protože ho musela pořád prosit, aby se už oblékl. Už si vyčistil zuby. Už se najedl... a čím více se blížil odchod do školky, tím více bezradná maminka křičela a tlačila na odjezd.

Na naší konzultaci Katce pomohlo uvědomění, že situace má řešení. Jen je třeba se naučit pár komunikačních principů a pochopit několik prověřených metod práce s malými dětmi.

Tato maminka postupně začala používat naše metody ve své výchově. Začala měnit přístup ke svým dětem. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

 • Katka se naučila metodu Odmítnutí přijetím, posílila důvěru u své dcerky a vaření oběda začala zvládat bez křiku a pláče dcerky.
 • Ranní odchody do školky začaly být klidné a bez stresu, doma byla ráno pohoda.
 • Jakmile se u dětí objevil vztek, Katka už věděla, jak zareagovat.
 • Vzdor dětí postupně vymizel...

Protože si spousta rodičů neví rady se vztekem a vzdorem, dal jsem dohromady 5 prověřených metod, se kterými zvládnete drtivou většinu všech situací s malými dětmi.

5 klíčů k období vzdoru

 • S 5 klíči tak už nebudete tápat, jak se v dané chvíli k dětem zachovat.
 • Budete přesně vědět, jak a kdy danou metodu použít.
 • A na vás už jen bude trénovat a trénovat, aby se pro vás tyto metody staly automatem bez hlubšího přemýšlení. Prostě přepíšete staré nefunkční vzorce chování za nové.

Co by vám přineslo, kdybyste začali používat 5 klíčů k období vzdoru u vás doma?

 • V okamžiku, kdy by se vaše dítě začalo vztekat, věděli byste, jak to s nadhledem vyřešit.
 • Byli byste si jisti, že situaci řešíte správně.
 • Ubylo by vzteklých scén, neboť byste se s dítětem dokázali dohodnout.

Jaký by to byl pocit?

 • Kdybyste si dokázali udržet klid, když se vaše děťátko začne vztekat?
 • Kdybyste uměli dětem nastavit hranice bez křiku a zákazů?
 • Kdybyste věděli, že takto z vašeho dítěte vychováte sebevědomé dítě?

Proto jsem pro vás připravil

Kurz 5 klíčů k období vzdoru

 • Kurz o výchově dětí v období vzdoru
 • Pochopíte základy přirozené výchovy podle Dovychovat - včetně toho, jak si udržet (či získat zpět) důvěru nebo jak používat Laskavou důslednost™
 • Naučíte se 5 prověřených technik = 5 klíčů k období vzdoru, díky kterým bude s dětmi pohoda - včetně techniky Odmítnutí přijetím.
 • Tento kurz je určen především pro rodiče menších dětí od cca 2 do 7 let.

Kurz obsahuje 4 moduly, které se otevírají po týdnu:

1. Modul: Respektující výchova není výchova bez hranic

 • Dozvíte se, proč vlastně děti zlobí, proč se vztekají a jaký je rozdíl mezi vztekem a vzdorem.
 • Naučíte se, čím se ztrácí důvěra dětí a jak ji lze získat zpět.
 • Poznáte, co je to Laskavá důslednost™.

2. Modul: 5 klíčů k období vzdoru

 • Prozradím vám 5 prověřených metod, které když pochopíte a převedete do praxe, zvládnete většinu situací, ke kterým dochází s malými dětmi.
 • Naučíte se správně uzavírat dohody s dětmi tak, aby opravdu fungovaly.
 • Naučíte se i úžasnou metodu Odmítnutí přijetím.
 • A objevíte, jak snadné je nastavovat hranice i bez křiku.

3. Modul: Praktická řešení

 • Naučíte se, jak uchopit 5 klíčů v praxi v nejčastějších situacích s malými dětmi.

Ukážu vám praktická řešení situací, jako například:

 • Jak si poradit s agresí dětí
 • Co s postojem "NE nebudu to dělat",
 • Co dělat s názorem "Já sám/sama"
 • Jak se připravit na školku
 • Vynucování a vztekání - jak tomu učinit přítrž
 • Jak zvládat odchody z domu na čas
 • Jaké probíhají změny po narození sourozence
 • ... a mnoho dalšího.

4. Modul: Na co byste neměli zapomínat

 • Naše energie je klíčová a nic nemůže fungovat, pokud budou rodiče vyřízení, naštvaní, vystresovaní.
 • Navedu vás, kudy kam. Jak si udržet nadhled a pracovat se svojí energií. 

Ukážu vám, jak si život s malými dětmi krásně užít, ne přežít.

OBJEDNEJTE SI KURZ 5 KLÍČŮ K OBDOBÍ VZDORU

A mějte doma s dětmi konečně pohodu.

4 680 Kč

BONUSY ZDARMA, KTERÉ VÁM POMOHOU

BONUS č. 1 ZDARMA

Online poradna o výchově

 • 1x měsíčně se můžete zúčastnit živé online poradny a ptát se na otázky, které vás zajímají
 • Poradna probíhá v uzavřené facebookové skupince.
 • Pokud se nebudete moci zúčastnit, záznam poradny najdete ve facebookové skupince.

BONUS č. 2 ZDARMA

Uzavřená facebooková skupinka pro majitele kurzů od Dovychovat

 • Stanete se součástí komunity lidí, kteří vychovávají své děti dle principů Dovychovat.
 • Ve skupince můžete pokládat dotazy.
 • Působí zde moderátorky, které si prošly našimi kurzy a navedou vás tak, kudy kam.

Zde je přehled všeho, co dnes získáte

Pojďte se zbavit vzteku a vzdoru ve vaší rodině

Vyplňte svoji objednávku zde:

Co všechno získáte:

 • Kurz 5 klíčů k období vzdoru na 1 rok
 • Bonus #1 ZDARMA - 1 online poradna o výchově měsíčně na 1 rok
 • Bonus #2 ZDARMA - Přístup do uzavřené facebookové skupinky na 1 rok

Organizační záležitosti

Organizace: Po zaplacení se vám ihned zpřístupní 1. modul s prvními několika videi. Kurz je rozdělen do 4 modulů, které se vám budou zveřejňovat po týdnu. Kurzem provází psycholog Milan Studnička.

Ke kurzu máte přístup po dobu 1 roku od zaplacení. Dle našich zkušeností je to dostatečně dlouhá doba na změnu a převedení poznatků do vlastního života. Život utíká a děti rostou, opravdu není na co čekat.

Facebooková skupina: Pozvánku do skupinky obdržíte v e-mailu. Přístup do ní máte taktéž po dobu 1 roku.

Nic neriskujete - 100% garance

S koupí kurzu 5 klíčů k období vzdoru vůbec nic neriskujete. Máte naši garanci vrácení peněz do 14 dnů od zakoupení. Jakmile si zakoupíte kurz, začíná běžet garance. 

Pokud usoudíte, že vám kurz vůbec nic do života nepřinesl a byla to pro vás ztráta času, napište nám na .@h..QD.6@p.w@4oo@k.@d.35p.Gy@1YpoI@..Ia@E@rRJ1Wc0aA8X@@@WT3j@D7.dmo@@ie.Ni6v.@r07Zpy.@c.FA@40@n@.h.@o.Z.@9@9v8@fz.@p4aRtIJ.9.@6@im..DIc7@aZYPz.@.X697J@ a pošlete nám všechny vyplněné úkoly z jednotlivých lekcí. My vám peníze vrátíme.

Za naším kurzem 5 klíčů k období vzdoru si 100% stojíme. Víme, že díky kurzu jste schopni se vztekem a vzdorem skoncovat (pokud aplikujete získané poznatky do praxe).

Možná máte nějaké otázky

Jak a kde bude kurz probíhat?

Celý kurz bude probíhat online. Po zaplacení vám na email přijde odkaz s přístupovými údaji do členské sekce. Nemusíte fyzicky nikam chodit. Záleží čistě na vás, kdy budete videa sledovat.

Jak dlouho bude kurz trvat?

Kurz 5 klíčů k období vzdoru je rozdělen do 4 modulů, které se otevírají po týdnu. Budete tak mít dostatek času na postupné zapracování změn do svého života. Ihned po zaplacení vám bude zpřístupněn 1. modul.

Budu to stíhat?

Záleží jen na vás, kdy si uděláte čas. Přístup ke kurzu máte na 1 rok, což je dostatečně dlouhá doba na to, abyste kurz stihli v klidu absolvovat a postupně aplikovat změny do svého života.

Co k tomu budu potřebovat?

Stačí papír či zápisník a tužka. K tomu je samozřejmě důležitý váš čas, energie a otevřená mysl 🙂

Co když mi to vůbec nic nedá?

Pokud vám kurz nic nedá, napište nám na .@h..QD.6@p.w@4oo@k.@d.35p.Gy@1YpoI@..Ia@E@rRJ1Wc0aA8X@@@WT3j@D7.dmo@@ie.Ni6v.@r07Zpy.@c.FA@40@n@.h.@o.Z.@9@9v8@fz.@p4aRtIJ.9.@6@im..DIc7@aZYPz.@.X697J@. Pošlete nám svoje vyplněné úkoly a my vám vrátíme peníze zpátky. Máte na to 14 dnů od zakoupení kurzu.

Pojďme si zrekapitulovat, co vše získáte:

Pojďte zatočit se vztekem a vzdorem

ve vaší rodině!