Jsem nešťastná Z… aneb mám problém S…

Někdy je zajímavé poslouchat muže i ženy a jen tak vnímat, jak komunikují o věcech, se kterými si nevědí rady. Onehdy jsem přemýšlel nad svými klienty i o tom, jak hovoří o svých životních trampotách. A dospěl jsem k zajímavému závěru. Zatímco ženy často říkají, že jsou nešťastné z…, muži místo toho tvrdí, že mají problém s… Samozřejmě v různých obměnách.

Jako by si ženy připustily, že jsou součástí něčeho, co je trápí, muži jsou naopak mimo problém a pouze jej chtějí řešit, jen nevědí jak. Jenže je to tak opravdu? Není to jen strach přiznat si, že lítáme v problémech a nechceme druhým ukázat, že to nezvládáme?

Anebo je zakopaný pes úplně někde jinde.

Podle BIO-LOGICKÝCH principů mají mít ženy všechno připraveno pro své radostné mateřství a nemají se ničím ani nikým trápit. Jedině tak mohou naplnit svůj nejkrásnější životní úkol – být laskavou láskyplnou maminkou. A jelikož ženy nic připraveného nemají a musí proti své životní roli bojovat úplně o všechno – o jistoty, o uznání, o muže, o pozornost, o práci atd., není se čemu divit, že jsou tak často nešťastné z…

A co muži? Ti jsou tu přece BIO-LOGICKY od toho, aby pro ženy a děti připravili podmínky pro život (což bohužel už tisíce let nedělají a ani dělat nemohou). Muži oproti ženám nic přichystáno mít nemají, a proto je logické, že mají problémy s…

V čem je tedy problém? Hlavní problém těchto problémů tkví v tom, že s každým dalším vyřešeným problémem přibývají geometrickou řadou problémy další. Že to tak není? Jen se stačí podívat do historie i současnosti… Aneb jak řekl Sapkowski – “pokrok je jako stádo sviní. Určité výhody to má, ale jeden se pak nemůže divit, že všude tolik nasráno.”

Pokud byste chtěli prožít více životní radosti, podívejte se na náš webinář zdarma o tom, jaké jsou příčiny vzniku psychického napětí i tělesných bolestí: www.dovychovat.cz/6kroku.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře