Rozhovor ke knize Pohodové rodičovství

jak vychovat dítě
Tomáš Hajzler, který se se věnuje tématu práce a budoucnosti podnikání, výchovy, vzdělávání a místně ukotveného zodpovědného života, zpovídal psychologa Milana Studničku, tématem jejich povídání byla nová kniha Pohodové rodičovství. ​Dozvíte se na čem takové pohodové rodičovství, výchova a dětství stojí.
Možná si kladete otázku, proč mě dítě neposlouchá? Proč zlobí? Proč se děti perou mezi sebou? Proč se chová jeden sourozenec úplně jinak než druhý? Proč se dítě v pubertě odmítá bavit s rodiči? Více se dozvíte ve videu:

Kniha poukazuje na jednotlivá témata, která přicházejí s příchodem dítěte do rodiny a vznikají a mění se až do jeho dospělosti. Vysvětluje, čím rodiče ztrácejí důvěru svých dětí v průběhu jednotlivých vývojových fází dítě a učí rodiče, jak ztracenou důvěru obnovit.

Zároveň vyvrací některé běžně používané mýty týkající se socializace dětí a důležitosti školky a školy pro vývoj dítěte, a naopak ukazuje, proč a jak tyto instituce dětem mohou ubližovat a jak pak vzniklé situace řešit. Dále se kniha věnuje sourozeneckým vztahům a přináší návody, jak čelit a řešit neshody a problémy mezi sourozenci.

Knihu Pohodové rodičovství můžete zakoupit zde:

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře