Odmítnutí přijetím

Znáte krásný komunikační nástroj, který ukáže dítěti, že máte enormní zájem o jeho potřeby, tkzv. odmítnutí přijetím? Díky tomu dítě nemá pocit odmítnutí, ale zároveň mu dokážete vysvětlit důvod, proč mu nyní nemůžete vyjít vstříc.

Možná někdy zažíváte frustraci z toho, že za vámi běhá malé dítě s nejrůznějšími požadavky a vy jej v průběhu dne musíte opakovaně odmítnout…

“Maminko, pojď se podívat…”

“Teď nemůžu, miláčku…”

“Maminko, pojď si hrát…”

“Teď nemůžu, zlatíčko…”

Kolik takových momentů dítě za den/týden zakusí? Některé děti mohou zažívat i desítky odmítnutí, ať už od své maminky nebo od svého tatínka. Přitom právě pocit odmítnutí v dětech vyvolává silnou frustraci, která může vést k celé řadě problematických situací.

Chcete vědět, jak na to? Podívejte se na naše video

Jestli se vám líbilo povídání na téma „Odmítnutí přijetím“, rádi bychom vás pozvali na náš webinář o výchově dětí zdarma Co když dítě neposlouchá?

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře