Jak vychovat dítě? Babičko, na slovíčko.

prarodiče a vnoučata

Často si v životě neuvědomujeme, co vše máme ve svých rukou. A tak ve stereotypu všedních dnů pokračujeme i v tom, co nám nesmírně bere energii. Mohou to překvapivě být i kontakty s našimi blízkými lidmi, třeba s našimi rodiči. Přestože pro svou moudrost a zkušenost mají náš respekt, stává se, že naopak oni nerespektují nás – často například ve výchově našich dětí. Vy sama víte, jak chcete vychovat vaše dítě…

Pokud babička nevnímá v životě své hranice, vplétá se nám bez respektu do života a znepříjemňuje vzájemné soužití a často i soužití s dětmi. Mluví nám výchovy. Pokud ale nedáme babičkám zpětnou vazbu, nikdy si to neuvědomí. Pojďme jim pomoct… Laskavě, ale důsledně jim ukázat cestu, která vás může opět přiblížit k harmonickému soužití.

Teď jste si možná povzdechli… „S naší babičkou to nemá smysl. Tu nic nezmění.Nebo možná vás sevřel strach… “ Ta naše tchýně/maminka se určitě urazí a …“ Ale to jste možná ještě nevěděli, že psycholog Milan Studnička a lektorka Oli Šípková ta těžká témata mohou komunikovat za vás. Proto připravili kurz Veselá babička.

Jak babičce přiblížit, jak vychovat vaše dítě dle vás?

Pojďte zvýšit šance na zlepšení situace ve vaší rodině a zároveň udělat babičce radost dárkovým poukazem. Součástí kurzu je BONUSové video „Jak babičce komunikovat darování poukazu, aby se neurazila.“ Nabídneme vám několik tipů pro komunikaci s babičkou.

Kurz pro babičky se skládá z řady krátkých videí, kde s laskavou důsledností přistupují psycholog Milan Studnička a lektorka Oli Šípková k babičkám a provádí je řadou nesrovnalostí, které vznikají v komunikaci mezi generacemi. Jsme přesvědčeni, že to je skvělá cesta, jak nastartovat vztahy a harmonii v celé rodině.

Níže se můžete podívat na ukázku z Kurzu pro babičky s názvem Dávání sladkostí dětem. 

Pokud se o kurzu Veselá babička chcete dozvědět více, podívejte se zde.  Zaměřili jsme se na témata například, jak komunikovat neshodu, respektující komunikace s dítětem nebo „výchovné“ facky. 

Monika Černá
V roce 2018 jsem se připojila k projektu Dovychovat a stal se mým životním stylem. V současnosti se mu věnuji naplno. Spolu s mým manželem vychováváme dvě holčičky (7 a 9 let). Svým příběhem se snažím pomoci ženám a maminkám, aby zažívaly ve svém životě daleko více radosti než doteď.
Komentáře