Babička, která respektuje výchovu rodičů

babička

Když jsem byl malý kluk, lehli jsme si se sestřičkou a sestřenkami k prababičce na gauč a poslouchali jsme její vyprávění o válce, o tom, jak si lidé vzájemně pomáhali, jak byla malá a pracovala na poli. Vzpomínám si dodnes na sílu jejích příběhů ze života, které nám ukazovaly, jak se k sobě mají lidé chovat. Nepamatuji si, že by někoho kritizovala, že by na někoho nadávala, jen si pamatuji její bezstarostný úsměv bez zubů. Nás, vnoučata, bavilo s babičkou trávit čas.  Já si moc dobře si vzpomínám, s jakou radostí jsem jí pomáhal na zahradě, se slepicemi apod.

Přesně takovou babičku děti potřebují

Moje prababička se dožila bezmála sta let. Do posledních dní byla čiperná, veselá a i když měla zdravotní problémy, nikdy si nestěžovala. Takovou babičku děti potřebují. Takovou, která respektuje výchovu rodičů, která je nezatěžuje svými problémy, která jim předává životní moudrost prostřednictvím příběhů, které dětem vypráví. A která si čas s dětmi užívá. 

Babička a vnoučata

Mrzí mě, že v posledních letech slyším tolik příběhů, ve kterých babičky “nefungují”. Bývají zaneprázdněné, často naštvané, nerespektují rodiče a zasahují jim do života i do výchovy. Nedokážou si užívat babičkovské období plné nadhledu, moudrosti a pohody. To byl jeden z důvodů, proč jsme připravili Kurz pro babičky, který má za cíl pomoci babičkám najít svou roli a pochopit její úžasné možnosti. 

A protože víme, že je velmi nepravděpodobné, že by si jej babičky zakoupily samy, máte zde výbornou možnost pořídit jej jako vánoční dárek v podobě poukazu. Navíc k poukazu pro Vás máme instruktážní video, jak tento dárek babičce předat, aby se necítila dotčená, že ji chcete jakkoli předělávat.       

Pokud se o Kurzu pro babičky chcete dozvědět více, podívejte se zde.

 

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře