Jak ustát tlak a nezbláznit se z toho

tlak

Úklid, nákupy, zodpovědnost… Ale kde je čas pro vás?

Nemusím vám popisovat, co všechno musí ve svém všedním dni žena zvládnout, pokud má děti. Od úklidu, nákupů, přípravy dětí, rozvozu  na kroužky, po zodpovědnost za chod domácnosti i za volnočasové aktivity celé rodiny… Na ženu je to obrovský tlak. A muži se pak často diví, proč je žena protivná a podrážděná. Každá maminka toho má opravdu hodně a bohužel už často nemá energii na to, si i v tomto kolotoči najít prostor zastavit se a zamyslet se nad tím, co by mohla ve svém životě změnit.

Už několik let pracuji ve své psychologické praxi se ženami a jejich problémy. Velká část mých klientů jsou maminky, které potřebují pomoci v mnoha životních otázkách a já mám radost, že se nám to společně v drtivé většině případů daří. A výsledky máme zejména tam, kde jsou maminky ochotny se svými příběhy něco dělat a aktivně se podílet na vlastních životních změnách.

Jak ustát tlak?

Moje práce totiž nespočívá v tom, že bych si vyslechl příběh, a byl pouhou vrbou pokládající pár otázek na to, jak se klientka cítí nebo co prožívá a za to si účtoval peníze. Moje práce spočívá především v tom, že učím své klientky, jak ve svém životě získat nadhled a převzít si za život zodpovědnost. Jak se zblavit tlaku.

Protože až poté se mohou začít dít věci. Když si maminka uvědomí, za co má skutečnou zodpovědnost, mění se partnerské vztahy i vztahy mezi maminkou a dětmi a hlavně, žena si může změnit i vztah sama k sobě.

Více se dozvíte v záznamu z našeho živého vysílání s Olinkou Studničkovou Šípkovou:

Pokud vás zajímá osobní rozvoj, rádi bychom vás pozvali do našeho Letního kurzu pro ženy. Každý rok připravujeme s Oli Studničkovou Šípkovou Letní kurz pro ženy – mentoringový kurz osobního rozvoje. Klikněte na tlačítko níže a dozvíte se více.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře