Pomluvy a souzení

Pomluvy

Proč ženy tolik soudí? (záznam živého vysílání)

S Olinkou Šípkovou jsem si povídal, proč mezi ženami se často šíří pomluvy, a proč druhé tolik soudí:

“Uvědomila jsem si, že mezi další příčiny pomlouvání mezi námi ženami je kromě nedostatečnosti a závisti i velká nespokojenost s vlastním životem. V rozhovoru v ženském kolektivu jsme schopny naše témata parádně přibarvit, vytvářet domněnky a tím pádem se mnohdy dostat zcela mimo realitu. Co si budeme povídat… Necítíme se úplně v pohodě, když máme tu dotyčnou potkat. Hrajeme divadlo, jaké jsme kamarádky. A ruku na srdce. Která z nás něco takového někdy nezažila?“

„Časem jsem pochopila, že když hodnotíme, pomlouváme, říkáme nepříjemné věci na hlavu někoho jiného za jeho zády, vytváří se v nás postupně napětí a strach. Protože když někoho soudíme, sami se podvědomě bojíme toho, že budou druzí soudit nás.

Pokud vás téma více zajímá, podívejte se na záznam našeho živého vysílání:

V případě, že byste ráda tato témata zpracovala, vstupte do Letního kurzu pro ženy.

Momentálně jsou brány do kurzu zavřeny, ale těšíme se na vás opět u dalšího ročníku. Pokud se „zapíšete“ na naši čekací listinu, dozvíte se jako první, až bude možné se do Letního kurzu pro ženy přihlásit.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře