Pomluvy a souzení

Pomluvy

Proč ženy tolik soudí? (záznam živého vysílání)

S Olinkou Šípkovou jsem si povídal, proč mezi ženami se často šíří pomluvy, a proč druhé tolik soudí:

“Uvědomila jsem si, že mezi další příčiny pomlouvání mezi námi ženami je kromě nedostatečnosti a závisti i velká nespokojenost s vlastním životem. V rozhovoru v ženském kolektivu jsme schopny naše témata parádně přibarvit, vytvářet domněnky a tím pádem se mnohdy dostat zcela mimo realitu. Co si budeme povídat… Necítíme se úplně v pohodě, když máme tu dotyčnou potkat. Hrajeme divadlo, jaké jsme kamarádky. A ruku na srdce. Která z nás něco takového někdy nezažila?“

„Časem jsem pochopila, že když hodnotíme, pomlouváme, říkáme nepříjemné věci na hlavu někoho jiného za jeho zády, vytváří se v nás postupně napětí a strach. Protože když někoho soudíme, sami se podvědomě bojíme toho, že budou druzí soudit nás.

Pokud vás téma více zajímá, podívejte se na záznam našeho živého vysílání:

Pokud byste ráda tyto témata zpracovala, vstupte do Letního kurzu pro ženy. Letos to bude opravdu intenzivní mentoringový program.

Celkem budeme vysílat 36x (17 lekcí, 11 sdílení – skupinových mentoringů, 7 nácviků, 1 extra poradna) a dostanete roční podporu, kde budeme vysílat další poradny.

Poradny budou probíhat ve facebookové skupině. Dále bude probíhat sdílení – skupinový mentoring, kde budete mít i možnost popovídat i s jinými účastnicemi kurzu a také jsou součástí kurzu nácviky, kde vám lektoři pomohou s komunikačními technikami. Ke kurzu dostanete deníček, pracovní listy, afirmační kartičku a překvapení. Budete mít i možnost seznámit se s našimi průvodkyněmi.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře