Trápí vás také strach? 

covid

Četl jsem, že některé přírodní národy pokládaly strach za nemoc duše a vyobcovali vystrašené jedince ze své komunity, aby jím nenakazili ostatní. Nevím, co je na tom pravdy, ale má to obrovskou logiku. Je rozdíl BÁT se a dělat věci ze strachu, oproti tomu BÝT ZODPOVĚDNÝ a dělat SMYSLUPLNÉ VĚCI. 

Stát zamezuje lidem žít, aby mohli přežívat ve strachu. Strach působí na rodiny, na děti, zvyšuje napětí v prožívání i v komunikaci. Ustrašený člověk je manipulovatelný člověk. Ustrašený člověk je mnohdy nenávistný člověk. Ustrašený člověk postrádá schopnost většího nadhledu.

Kdo dokáže vytvářet strach v lidech, dokáže je dočasně ovládat, než se začnou ozývat ti, kdo se proti tomu postaví.

Miluji historii, protože vše, co prožíváme, už tady bylo. Jednou se straší peklem, jindy válkou, jindy nemocí. Zatímco na malé děti „stačí čert“, na dospělé už musím použít mocnější nástroj – média.

Učím svého syna, jak nemít strach, ale jak být zodpovědný. Učím i své klienty, jak nemít strach, ale být zodpovědný. Jíst zdravě, pečovat o své tělo, ale hlavně o svou DUŠI. Proto děláme kurzy, aby se každý mohl dostat z postoje strachu do postoje ZODPOVĚDNOSTI. 

Osobně neznám člověka, který by se nechtěl radovat ze života. Bohužel, strach je velmi častým důvodem toho, proč nedokážeme prožívat život naplno a v opravdovém radostném naladění.

Strach ovlivňuje naši schopnost se správně rozhodnout, strach nám brání dělat životní změny, strach nám zvyšuje napětí v těle a zvyšuje naši emoční labilitu. Kvůli strachu jsme podráždění, špatně se rozhodujeme, děláme chyby a výrazně si komplikujeme vztahy. 

Pokud i na vás doléhá strach z nemoci, strach z budoucnosti nebo strach ze ztráty práce, podívejte se kurz “Jak se zbavit strachu”, který jsme vytvořili. Naleznete ho zde.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře