Jak mít více energie

Více energie

Od rána bez energie

Pracoval jsem jednou s dámou, která měla dvě dospívající děti, manžela a náročnou práci. Doma jí nikdo téměř s ničím nepomáhal. Moje klientka byla bez energie už od rána, protože bylo všechno na ní. Práci nějak zvládla, ale nejhorší byla cesta domů z práce. Netěšila se na nákupy ani na každodenní domácí úklid po celé rodině. 

A představa, že se jí manžel zeptá, co bude k večeři, i když je doma dříve než ona, ji úplně drtila…

Začali jsme společně pracovat na tom, aby si uvědomila, co všechno jí bere energii a z jakého důvodu. Trénovali jsme, jak komunikovat s rodinou o tom, co by si přála jinak, aniž by byla protivná, vyčítala nebo křičela, což jsou reakce malých dětí, ale ne dospělého zralého člověka. 

Sama si totiž přiznala, že je současný stav částečně i její vinou, protože neuměla komunikovat o tom, co ji trápí a místo toho vyvolávala zbytečné konflikty.  

Víte, jak mít více energie?

Podívejte se na záznam živého vysílání našeho rozhovoru s Oli Studničkovou Šípkovou. Sdíleli jsme s vámi různé tipy.

Pokud vás zajímá, jak být laskaví a přesto důslední, připravili jsme pro vás Letní kurz pro ženy.

Momentálně jsou brány do kurzu zavřeny, ale těšíme se na vás opět u dalšího ročníku. Pokud se „zapíšete“ na naši čekací listinu, dozvíte se jako první, až bude možné se do Letního kurzu pro ženy přihlásit.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře