Jak mít více energie

Více energie

Od rána bez energie

Pracoval jsem jednou s dámou, která měla dvě dospívající děti, manžela a náročnou práci. Doma jí nikdo téměř s ničím nepomáhal. Moje klientka byla bez energie už od rána, protože bylo všechno na ní. Práci nějak zvládla, ale nejhorší byla cesta domů z práce. Netěšila se na nákupy ani na každodenní domácí úklid po celé rodině. 

A představa, že se jí manžel zeptá, co bude k večeři, i když je doma dříve než ona, ji úplně drtila…

Začali jsme společně pracovat na tom, aby si uvědomila, co všechno jí bere energii a z jakého důvodu. Trénovali jsme, jak komunikovat s rodinou o tom, co by si přála jinak, aniž by byla protivná, vyčítala nebo křičela, což jsou reakce malých dětí, ale ne dospělého zralého člověka. 

Sama si totiž přiznala, že je současný stav částečně i její vinou, protože neuměla komunikovat o tom, co ji trápí a místo toho vyvolávala zbytečné konflikty.  

Víte, jak mít více energie?

Podívejte se na záznam živého vysílání našeho rozhovoru s Oli Studničkovou Šípkovou. Sdíleli jsme s vámi různé tipy.

Pokud vás zajímá, jak být laskavá a přesto důsledná, připravili jsme pro vás Letní kurz pro ženy. Tento mentoringový kurz se koná vždy jednou za rok v létě. Klikněte na tlačítko níže a dozvíte se více.

Milan Studnička
Pracuji jako lektor, psycholog. Ve své praxi se věnuji zejména zdravým, životem unaveným lidem, které učím zpátky získat radost ze života a energii, kterou bychom měli všichni mít. Realizoval jsem vzdělávací projekty v organizacích, mezi které patří Vodafone, KPMG, ČSOB, T-Mobile, Geis CZ, ČEZ a desítky dalších. Rovněž spolupracuji s Českým olympijským výborem na školení trenérů, pořádám kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti.
Komentáře